Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Holter ciśnieniowy

Holter ciśnieniowy, zwany także holterem RR jest badaniem wykonywanym przez lekarza kardiologa. Badanie polega na rejestracji ciśnienia tętniczego w ciągu całej doby. Przez cały czas trwania badania, chory nosi aparat pomiaru ciśnienia (rejestrator) na pasku i mankiet założony na ramię.
Najbliższy wolny termin:
{{ meetingSelectorHeader(firstEmptyTerm.date) }}
godz.
{{ firstEmptyTerm.start }}
Umów wizytę
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin

Czym jest holter ciśnieniowy – holter RR?

Holter ciśnieniowy, nazywany również Holterem RR, to urządzenie służące do monitorowania ciśnienia tętniczego krwi przez dłuższy okres czasu, zwykle przez 24 godziny lub dłużej. Jest to rodzaj monitora noszonego przez pacjenta, który odpowiada za rejestrację ciśnienia tętniczego podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, jedzenie, sen i wysiłek fizyczny.Holter ciśnieniowy składa się z mankietu umieszczonego na ramieniu pacjenta, który podłącza się do małego urządzenia rejestrującego, noszonego w kieszeni lub na pasku w talii. Po zakończeniu monitorowania wyniki są analizowane przez lekarza, który może wykorzystać te informacje do diagnozowania niewydolności i innych dolegliwości, takich jak nadciśnienie tętnicze, arytmie serca i inne zaburzenia rytmu serca.Holter ciśnieniowy jest nieinwazyjnym i bezpiecznym narzędziem diagnostycznym, umożliwiającym uzyskanie dokładniejszych informacji o ciśnieniu krwi, niż w przypadku jednorazowego pomiaru u lekarza.

Jakie choroby wykrywa holter ciśnieniowy – holter RR?

Holter ciśnieniowy może pomóc w wykrywaniu chorób i zaburzeń układu sercowo-naczyniowego. Oto najczęstsze z nich:

  • nadciśnienie tętnicze - holter ciśnieniowy umożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego;
  • arytmia serca - holter RR jest wykorzystywany do wykrywania nieregularnych rytmów serca i częstoskurczów nadkomorowych, co pozwala na wczesne wykrycie problemów związanych z pracą serca;
  • zaburzenia rytmu serca - holter ciśnieniowy może wykryć takie zaburzenia rytmu serca jak migotanie przedsionków czy trzepotanie przedsionków;
  • choroba wieńcowa - holter ciśnieniowy może pomóc w zdiagnozowaniu choroby wieńcowej poprzez monitorowanie rytmu serca podczas aktywności fizycznej, która może wywoływać objawy;
  • zawał serca - holter RR może wykryć oznaki niewydolności serca, takie jak zmniejszenie siły skurczu serca, co może sugerować możliwość wystąpienia niedokrwienia mięśnia sercowego.

Warto jednak pamiętać, że holter ciśnieniowy nie zawsze jest w stanie wykryć wszystkie choroby i zaburzenia serca, dlatego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Holter ciśnieniowy – holter RR - jak się przygotować?

Przygotowanie się do badania holterem ciśnieniowym, czyli holterem RR, jest stosunkowo proste i obejmuje kilka kroków. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących tego, jak należy się przygotować do badania:

  1. Przed przystąpieniem do badania należy skonsultować się z lekarzem, który wyjaśni, jak należy przygotować się do badania, ile czasu będzie trwało i jakie są oczekiwane wyniki.
  2. Na czas badania należy przygotować odpowiednie ubranie, które pozwoli na wygodne noszenie holtera ciśnieniowego przez cały czas badania. Dobrze, aby było ono luźne i wygodne i nie ograniczało ruchów ręki.
  3. Przed badaniem należy unikać alkoholu i kofeiny, ponieważ mogą one wpływać na wyniki badania. Należy także poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się bierze.
  4. Przygotuj się na 24-godzinne noszenie urządzenia - badanie holterem ciśnieniowym zwykle trwa 24 godziny.
  5. Przed badaniem należy unikać stresu i zadbać o odpowiedni odpoczynek, aby wyniki badania były jak najbardziej dokładne.
  6. Podczas badania pacjent powinien prowadzić normalną aktywność fizyczną, która pozwoli na uzyskanie dokładnych wyników badania.

Pamiętaj, że powyższe wskazówki dotyczą jedynie ogólnych zaleceń, a dokładne instrukcje przed badaniem powinny być omówione z lekarzem.

Holter ciśnieniowy – holter RR - gdzie wykonać?

Zapraszamy na holter ciśnieniowy prywatnie w Łodzi do Centrum Medycznego All-Med, mieszczącego się na Retkini. 

Na badanie możesz umówić się na kilka sposobów: 

  • telefonicznie pod numerem telefonu: +48 42 275 83 83
  • poprzez platformę lekarz.center
  • poprzez czat na naszej stronie internetowej
  • poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce ,,Kontakt”
  • poprzez kontakt e-mailowy: rejestracja@all-med.pl

Holter ciśnieniowy
Koszt badania:

Pytania
i odpowiedzi

Rezerwacja terminu

Lekarz:

{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}

Twoja wizyta odbędzie się:

Usługa:

{{ selectedTreatment.name }}

Typ wizyty:

{{ selectedVisitType.name }}

{{ !requiredPhoneReservation && selectedTreatment? 'Cena: '+selectedTreatment.price+ ' zł': ''}}
{{ !selectedTreatment? 'Wybierz usługę aby poznać cenę' : ''}}
Umów wizytę telefonicznie: 42 275 83 82
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Centrum Medyczne All-Med, z siedzibą pod adresem Armii Krajowej 43A w Łodzi. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Rezerwuj
wystąpił błąd rezerwacji, spróbuj ponownie za chwilę
Błąd. Proszę sprawdzić wypełnione pola.

Dostępne terminy

w celu przejścia do rezerwacji proszę kliknąć w wybraną godzinę pod dostępną datą
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 15:35
wcześniej
póżniej

Podaj numer telefonu

Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Oops! Something went wrong while submitting the form.