Gabinet porad dla kobiet z chorobami układu sercowo-naczyniowego w okresie ciąży. Od teraz w All-Med

Dzięki postępom w leczeniu wad wrodzonych serca, coraz więcej kobiet w okresie rozrodczym udaje się do gabinetu kardiologicznego. Na chwilę obecną dzieje się tak właściwie we wszystkich krajach na świecie. Ważne jest, aby ciężarna kobieta z wadą serca przez cały czas ciąży była pod opieką nie tylko ginekologiczną, ale także kardiologiczną, anestezjologiczną, a niekiedy również pod opieką lekarza genetyka.

Brak tej opieki sprawia, że ryzyko powikłań w tym śmiertelnych jest niestety bardzo duże. Ciężarne pacjentki z chorobami serca zasługują na szczególną opiekę. Niestety wiele z nich nie posiada wystarczających informacji o ryzyku związanym z ciążą. Biorąc pod uwagę fakt, że schorzenia kardiologiczne są najczęstszą przyczyną zgonów kobiet ciężarnych, nasze Centrum Medyczne All-Med otworzyło gabinet kardiologiczny dla takich właśnie kobiet.

Celem poradni jest opieka ambulatoryjna kobiet w ciąży, a także konsultacje dla kobiet ze schorzeniami układu krążenia, które planują zajście w ciążę.

Zadania szczegółowe poradni obejmują konsultacje kobiet z: wadami serca, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, chorobą wieńcową i niewydolnością serca, nadciśnieniem płucnym, które planują ciążę. Oferujemy również diagnostykę i leczenie kobiet ciężarnych, u których choroba układu sercowo-naczyniowego wystąpiła w ciąży lub w okresie połogu.

Poradnia prowadzi diagnostykę w oparciu o nowocześnie wyposażone pracownie Centrum Medycznego All-Med oraz szerokie możliwości laboratorium szpitalnego.

Dysponujemy:

  • aparatem UKG,
  • Holterem EKG,
  • Holterem zdarzeniowym,
  • systemem holterowskiego monitorowania ciśnienia tętniczego,
  • aparaturą niezbędną do wykonania testu ergospirometrycznego.

Nasza poradnia kwalifikuje do leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego. a także opiniuje o sposobie i optymalnym terminie rozwiązania ciąży, uwzględniając obciążenia kardiologiczne ciężarnej oraz ryzyko powikłań zagrażających płodowi.

Więcej o naszej doktor: Dr n med. Urszula Faflik

Dołącz do dyskusji:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także: