Atrakcje dla dzieci godne polecenia – 29 miejsc w Łodzi

W latach 90. ubiegłego wieku w restauracjach można było palić papierosy, a z dziećmi można było wychodzić co najwyżej przed blok. Dziś na szczęście sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Praktycznie w każdym większym mieście aż roi się od miejsc dedykowanych dla danych grup społecznych, czy wiekowych. Nie inaczej jest w Łodzi. W zasadzie na każdym osiedlu znajdują się miejsca stworzone z myślą dla mam i ich pociech.

Gdzie zatem spędzić wolny czas z dziećmi w Łodzi? Okazuje się, że w naszym mieście można spotkać naprawdę sporo fajnych atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko pociechom, ale i ich rodzicom. Wspólna zabawa to nie tylko najlepsza forma spędzenia wolnego czasu poza domem, ale także doskonały sposób na pokazywanie dziecku świata, poprzez poznawanie nowych miejsc i przeżywanie wspaniałych doświadczeń. Poniżej znajdziecie listę kilkudziesięciu fajnych, unikalnych miejsc.

Lodowiska w Łodzi

Lodowiska dla dzieci w Łodzi

Ile lodowisk w Łodzi kojarzycie? Uwierzcie, że jest ich o wiele więcej, niż myślicie! Niezależnie od tego, w którym zakątku Łodzi mieszkacie na pewno znajdziecie jakieś nieopodal.

 • Lodowisko Bombonierka
 • Łódź, Stefanowskiego 28

  Lodowisko Bombonierka kojarzone rzecz jasna przez większość z Was wchodzi w skład obiektów łódzkiego MOSIR-u, i znajduje się w dzielnicy Polesie. Na miejscu do dyspozycji wypożyczalnia łyżew. Oprócz tego, że tzw. ,,Bombonierka” jest obiektem rekreacyjnym, odbywają się tu także zawody m.in. w łyżwiarstwie figurowym na lodzie, treningi hokeistów i mecze hokejowe, oraz treningi łyżwiarzy figurowych.

  Czynne od wtorku do niedzieli.

 • Lodowisko w Manufakturze
 • Łódź, ul. Karskiego 5

  To lodowisko znane jest chyba każdemu łodzianinowi – nic dziwnego, znajduje się na rynku najpopularniejszego łódzkiego centrum handlowego. Rodzice chętnie zabierają tam swoje pociechy, ponieważ można to miejsce, gdzie można zaplanować dzień pełen atrakcji dla całej rodziny. W Manufakturze nie ma miejsca na nudę!

  Czynne przez cały tydzień.

 • Lodowisko ,,Retkinia”
 • Łódź, ks. Popiełuszki 13b

  Kolejne lodowisko wchodzące w składu obiektów łódzkiego MOSIR-u, mieszczące się na Retkini.

  Czynne przez cały tydzień

 • Lodowisko przenośne ,,Wodny Raj”
 • Łódź, ul. Wiernej Rzeki 2

  Przenośne lodowisko zlokalizowane na osiedlu Teofilów przy pływalni „Wodny Raj”, działające ,,pod chmurką”. Ogrodzone i oświetlone, o wymiarach 20×30 metrów, które pomieści około 200 osób! Otwarcie lodowiska uzależnione jest od panujących warunków pogodowych, także przed wyjściem z domu koniecznie sprawdźcie jaka prognoza zapowiada się na najbliższy czas. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew.

 • Lodowisko przenośne ,,Przy Stawach Jana”

Łódź, ul. Rzgowska 242

Podobnie, jak w przypadku lodowiska ,,Wodny Raj”, jest to lodowisko na świeżym powietrzu, więc można z niego skorzystać, jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające. Można także na miejscu wypożyczyć łyżwy.

Łódzka Palmiarnia
Łódź, Piłsudskiego 61 (Park Źródliska I)

Palmiarnia Łódzka jako atrakcja dla dzieci

Źródło: https://www.facebook.com/palmiarnialodz/

Łódzka Palmiarnia to jedna z najnowocześniejszych palmiarni w Europie! Mieści się w najstarszym Parku Źródliska I w Łodzi, który wpisany jest do rejestru zabytków. To miejsce pełne ciepła, wprowadzające w klimat egzotyki, gdzie kolekcja ogrodu liczy ponad 2400 gatunków i odmian roślin z ponad 139 rodzin botanicznych. Wypad do Palmiarni to świetna przygoda dla Ciebie i Twojego malucha, pozwalająca na spędzenie czasu w świecie pięknych, zagadkowych i nieznanych dotąd roślin.

Łódzkie ZOO

Łódź, Konstantynowska 8/10

Zoo w Łodzi otwarte dla dzieci

Każdy przyzna, że wycieczka do ZOO to super atrakcja niezależnie od wieku! A więc to kolejna forma integracji nie tylko rodzica z dzieckiem, ale także dziecka ze zwierzętami.

Na terenie łódzkiego ZOO znajdziecie obiekty, takie jak:

 • akwariumobiekt wraz z 22 zbiornikami (20 dla ryb słodkowodnych i 2 dla ryb morskich)
 • małpiarnia – pawilon, w którym prezentowane są naczelne, m.in. zagrożony wyginięciem makak wanderu, tamaryna cesarska.
 • wiwarium – budynek, w którym prezentowane są płazy i gady.
 • motylarnia – pawilon, w którym oprócz egzotycznych motyli prezentowane są także dikdiki żwawe oraz ptaki
 • pawilon małych ssaków
 • pawilon „Świat Ptaków”

Łódzki Ogród Botaniczny

Łódź, Krzemieniecka 36/38Kwiaty w łódzkim ogrodzie botanicznym, do którego można się udać z dzieckiem

Źródło: https://www.facebook.com/Ogr%C3%B3d-Botaniczny-w-%C5%81odzi-576058609173803/

Atrakcja do zaliczenia oczywiście w okresie letnim. Co ciekawego zobaczycie w łódzkim Ogrodzie Botanicznym? Wiosną pięknie kwitną tam całe łąki przepięknych kolorowych tulipanów, niesamowite wrażenie robi także Ogród Japoński. Tak naprawdę warto zobaczyć tam absolutnie wszystko. Koniecznie zabierzcie ze sobą kocyk, żeby po długim i wyczerpującym spacerze usiąść, odpocząć i jeszcze przez moment nacieszyć oczy urokami natury.

Parki trampolin w Łodzi – SALTOS
Łódź, Wydawnicza 5 i ul. Srebrzyńska 2/4
Atrakcje ruchowe dla dzieci w Łodzi
https://www.facebook.com/saltostrampoliny/

SALTOS to sportowe place zabaw wypełnione trampolinami, na których nie zabraknie wrażeń nie tylko dla Twoich dzieci, ale także dla Ciebie. Poważnie! Wycieczka do ,,parku trampolin” to świetna, wywołująca niesamowite przeżycia okazja na spożytkowanie nadmiaru energii oraz sposób na aktywne spędzenie czasu.

Manufaktura Czekolady

Łódź, Piotrkowska 217

Manufaktura Czekolady w Łodzi to jedyny taki w Polsce zakład, gdzie czekolada produkowana jest… ręcznie, bezpośrednio z ziarna kakaowca. Co ciekawe, Manufaktura Czekolady w swojej czekoladziarni organizuje warsztaty czekoladowe.

Centrum Nauki Experymentarium
Łódź, Drewnowska 58

Centrum Nauki Experymentarium to miejsce, w którym nauka nie ma żadnych tajemnic! Dzieciaki samodzielnie poznają i rozumieją najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. To fajna metoda, by zainteresować dzieci czymś więcej, niż bajki w TV. W experymentarium tworzone są wystawy, podczas których uczestnicy poznają dziedziny nauki, techniki oraz kultury. Jest też fajne wyposażone w interaktywne stanowiska i eksponaty, przy użyciu których dzieciaki przeprowadzają doświadczenia umożliwiające prowadzenie obserwacji i zgłębianie tajników świata. Naprawdę super sprawa!

LokaLove

Łódź, Tylna 5Malowanie jako atrakcja dla dzieci w Łodzi

LokaLove to rodzinna kawiarnia dla dzieci i ich rodziców. Wybierając się do LokaLove jednego możecie być pewni – spędzicie tam kreatywnie czas i wyjdziecie zrelaksowani i wypoczęci. (Dzięki Łódź za takie miejsca!) LokaLove ma super wyposażoną salę zabaw (podzieloną na strefę malucha i strefę przedszkolaka), gdzie dzieci po prostu przepadają. Organizowane są tam również warsztaty dla dzieci – m.in. warsztaty sensoryczne, czy warsztaty kulinarne.

TuBajka

Łódź, Plac Zwycięstwa 3

TuBajka to kawiarnia zdecydowanie przyjazna zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Sporo tam kącików, w których Wasze pociechy nie będą się nudzić, a w tym czasie Wy będziecie mogli spokojnie napić się kawy. PS. Serwują tam też przepyszne ciacha! W TuBajce często organizowane są różnego rodzaju warsztaty, pokazy, spotkania, a latem pikniki.

Wszystko to w otoczeniu wspomnianego na początku tekstu Parku Źródliska I (TuBajka mieści się w jego sercu) – najbliższe wejścia od strony ul. Piłsudskiego.

Klubokawiarnia Baby Club Cafe

Łódź, Tansmana 5/02

Klubokawiarnia Baby Club Cafe to nie tylko sala zabaw dla dzieci, to także miejsce, gdzie maluchy mają możliwość kształtowania swoich umiejętności i rozwijania pasji. Organizowane są tam warsztaty nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców!

Spacer Rodzinnym Szlakiem Turystycznym – Bajkowa Łódź

Warto wybrać się także na spacer ulicami Łodzi w celu odnalezienia zlokalizowanych w mieście pomników postaci z bajek, które powstały w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Znajdują się one w miejscach najczęściej uczęszczanych przez turystów.

Kogo zobaczycie na Bajkowym Szlaku?

 • Misia Uszatka (ul. Piotrkowska 87),
 • Plastusia (park im. Henryka Sienkiewicza),
 • Pingwina Pik Poka (al. Unii Lubelskiej 4),
 • Kota Filemona i Bonifacego (pl. Zwycięstwa 1),
 • Maurycego i Hawranka (ul. Konstantynowska 8/10),
 • Wróbla Ćwirka (al. Piłsudskiego 61, w Parku Źródliska)
 • Ferdynanda Wspaniałego (al. Józefa Piłsudskiego 15/23)
 • Bohaterów filmu Zaczarowany Ołówek (ul. Traugutta 18), 
 • Trzech Misiów (Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, od strony ul. Milionowej),

Muzeum Kinematografii i Pałac Pełen Bajek

Łódź, Aleja Zwycięstwa 1

Dla Was, rodziców to podróż w czasie, a dla dla Waszych dzieci świetna lekcja historii polskiej bajki. Zobaczycie tam całą masę pamiątek po polskiej kinematografii, poczynając od plakatów, elementów scenografii, filmów, na urządzeniach technicznych kończąc. Można tu znaleźć także oryginalny, działający jeszcze fotoplastykon!

W Muzeum Kinematografii powstał również Pałac Pełen Bajek, w którym śmiało zajrzeć do budy Reksia, jest statek Bolka i Lolka, autko Baltazara Gąbki i wiele, naprawdę wiele innych, zaskakujących atrakcji. Na tyłach Muzeum można oglądać elementy scenografii z filmu ,,Kingsize”.

Łódzkie Planetarium i Centrum Nauki EC1

ul. Targowa 1/3

Na początku warto wspomnieć, że w Planetarium odbywają się zajęcia dla dzieci, które ukończyły 5 lat. Planetarium w łódzkim EC1 jest najnowocześniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W środku, pod kopułą, której średnica liczy aż 18 m, umiejscowiony jest ekran sferyczny, o średnicy 14 m posiadający zaawansowany system projekcyjny. Dzieci mogą obejrzeć tam bajki o gwiazdozbiorach, bawiąc się przy tym i ucząc jednocześnie. Planetarium zachwyci nie tylko maluchów, możecie wierzyć!

Aquapark Fala
Łódź, Unii Lubelskiej 4
aquapark w Łodzi

 

Tego miejsca nie trzeba chyba przedstawiać nikomu – Aquapark Fala to miejsce, do którego można wybrać się o każdej porze roku, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Jednym słowem – frajda dla całej rodziny!

Sale zabaw dla dzieci w Łodzi

Place zabaw dla dzieci

 • Sala zabaw Stonoga – ul. Romanowska 55 E, 91-174 Łódź,
 • Sala zabaw dla dzieci Szymonek Ancymonek – ul. Tatrzańska 42/44 (dla dzieci od etapu raczkowania do 11 lat),
 • Sala zabaw Tęczowy Raj – ul. Tatrzańska 124B “Dąbrówka” (róg Dąbrowskiego i Tatrzańskiej), 93-239 Łódź (organizowanie kursów tańca, zajęć z języka angielskiego i zajęć plastycznych dla dzieci w wieku 3-12 lat),
  Akademia Atrakcji – ul. Orla 13, 90-317 Łódź,
 • Sala zabaw Figloraj – ul. Wierzbowa 18, 90-245 Łódź,
 • Sala zabaw Figloraj – Piotruś Pan – ul. Pomorska 58, 91-408 Łódź,
 • Sala zabaw Kajtek – ul. Szafera 10, 92-306 Łódź,
 • Sala zabaw Kinderplaneta – ul. Karskiego 5, Łódź,
 • Sala zabaw dla dzieci Figlarny Świat – ul. Rydzowa 12 (Teofilów), 91-211 Łódź,
 • Serso S.C. P.H.U. Sala Zabaw dla Dzieci Agatka – ul. Kusocińskiego 61, Łódź,
 • Sala zabaw Sid. Wojciech Schönhofer – ul. Przyszkole 46 /56, 93-549 Łódź

Dołącz do dyskusji:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także: