Teleporady medyczne – wideo, czat, telefon z lekarzem

Teleporady, czyli konsultacje medyczne z użyciem najnowszych technologii realizowane przez lekarzy różnych specjalizacji są dostępne w Centrum Medycznym All-Med. W sytuacji zagrożenia zarażeniem COVID-19 okazują się one zbawieniem, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Jakie korzyści płyną z tego rodzaju porad?

Teleporada – bezpieczny sposób konsultacji medycznej

Stan zagrożenia w związku z panującą pandemią koronawirusa jest znaczny i nie wiemy, jak długo jeszcze taka sytuacja potrwa. W trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników i pacjentów, wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. To dla nas priorytet, aby każdy kto potrzebuje konsultacji medycznej mógł z niej skorzystać w szybki i bezpieczny sposób. 

Kanały medycznej teleporady w Centrum Medycznym All-Med:

W centrum Medycznym All-Med realizujemy teleporady za pośrednictwem trzech różnych kanałów. To pacjent ustala, z którego rodzaju kanału chce skorzystać:

    • wideo – rozmowa, odbywająca się za pośrednictwem udostępnienia obrazu z kamery wideo. Dzięki tego typu konsultacji, możesz pokazać co Ci dolega i jakie objawy występują. Sprawdza się to szczególnie w przypadkach np. różnego rodzaju reakcji alergicznych, pojawiających się na skórze chorego.
    • czat – konsultacja przy użyciu czatu umożliwia szybką konsultację, chory może opisać jak się czuje, jakie objawy towarzyszą chorobie za pośrednictwem wygodnego komunikatora tekstowego.
    • telefon – konsultacja telefoniczna daje możliwość opisania przez telefon tego, jak się czujemy oraz tego, czego potrzebujemy od lekarza. Dla wielu pacjentów to najwygodniejsza forma teleporady. W tej formie realizowane są teleporady w ramach NFZ.

Korzyści płynące z korzystania z medycznych teleporad

Dzięki teleporadzie sprawnie i bez wychodzenia z domu uzyskasz e-zwolnienie, e-receptę oraz wszelkiego rodzaju konieczne zalecenia. Teleporady medyczne ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa, oszczędzają kontakty z osobami chorymi, skracają czas wizyt oraz oczekiwania w kolejkach. 

Teleporady nie oznaczają, że umówienie bezpośredniej wizyty u lekarza nie jest możliwe. W przypadku takiej konieczności, lekarz udzielający teleporady może zalecić skorzystanie z wizyty w poradni. Jest to jednak wygodny sposób konsultacji niepokojących objawów, bez wychodzenia z domu. 

Lekarze udzielający teleporad w Centrum Medycznym All-Med

Otolaryngologia

Laryngologia

Neurologia

Ortopedia

Pulmonologia

Reumatologia

Psychiatria

Kardiologia

 Ginekologia

Chirurgia

Dermatologia

Urologia

Gastrologia

Dołącz do dyskusji:

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przeczytaj także: