Usunięcie zaćmy może wydłużyć życie!

Zaćma to choroba oczu będąca jedną z najczęstszych przyczyn utraty wzroku u osób po 60. roku życia. Jedynym sposobem na zahamowanie jej procesu lub nawet całkowite wyleczenie jest operacja. Najnowsze badania jednoznacznie dowodzą – operacja zaćmy może nie tylko poprawić komfort codziennego funkcjonowania, ale także wydłużyć życie!

W ostatnich latach technologia wykorzystywana do operacyjnego usunięcia zaćmy znacznie się rozwinęła. Dzięki temu tego typu zabiegi stanowią całkowicie bezpieczną procedurę, umożliwiającą w większości przypadków powrót do całkowitego odzyskania sprawności wzrokowej. Choć zabieg obejmuje wyłącznie pracę nad narządem wzroku, okazuje się że może znacząco wpłynąć na długość życia wyleczonej osoby. 

W raporcie Krajowego Biura Badań Ekonomicznych dowiedziono, że statystyczna oczekiwana długość życia wyleczonych osób w wieku 65. lat na przestrzeni 16 lat wzrosła o prawie 2 lata. Jako główny czynnik powodujący tenże wzrost uznano zabieg chirurgicznego usunięcia zaćmy. Dlaczego? 

Jak operacja zaćmy wpływa na długość życia?

Przypomnijmy, że zaćma w zależności od stadium zaawansowania coraz bardziej ogranicza zdolność poprawnego widzenia. Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi i odzyskali tę sprawność są w stanie dłużej zadbać o siebie i swoje potrzeby, mogą bez trudu poruszać się samodzielnie i przede wszystkim bezpiecznie. Wyleczenie zaćmy pozwala uniknąć groźnych upadków, powodujących różnego rodzaju urazy, złamania, zwichnięcia. Zdrowy wzrok to także mniej wypadków na drogach spowodowanych przez osoby starsze. Osobom ze zdrowym wzrokiem łatwiej jest także w bezpieczny sposób utrzymywać aktywność fizyczną, która jest bardzo istotna dla zdrowia. 

Zdrowy wzrok to bezpieczne życie

Nie ulega żadnej wątpliwości, że zdrowy wzrok to gwarant komfortu i swobody codziennego życia oraz właściwego funkcjonowania w otoczeniu. Umożliwia samodzielność, daje poczucie pewności siebie, niezależności i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Osoby, które po przebytej operacji odzyskały sprawność wzrokową nie wymagają zatem opieki, mogą samodzielnie przyjmować swoje leki zgodnie z zaleceniami lekarza, bez ryzyka pomyłki oraz dbać o swoje codzienne potrzeby. 

Usunięcie zaćmy to bezpieczny zabieg

W ostatnim czasie nasze Centrum Medyczne All-MED nabyło nowy sprzęt do przeprowadzania zabiegu usunięcia zaćmy. To innowacyjne urządzenie, umożliwiające przeprowadzenie zabiegu w bezpieczny sposób oraz gwarantujące szybki powrót do zdrowia. 

Przypominamy, że w Centrum Medycznym All-MED przeprowadzamy operacje zaćmy w  ramach NFZ. Czas oczekiwania na zabieg  wynosi ok. 2 tygodni. Nie zwlekaj i zgłoś się do gabinetu okulistycznego w celu konsultacji już dziś!

Dołącz do dyskusji:

Jedna odpowiedź do “Usunięcie zaćmy może wydłużyć życie!”

  1. Zabieg bezbolesny, wykonany przez profesjonalistów, po 3 godz, powrót do domu, następnie 2 wizyty kontrolne w następnych dniach i w zasadzie to wszystko.Jedyny minus, że po zabiegu i zdjęciu opatrunki i spojrzeniu w lustro ukazuje się twarz znacznie starsza niż przed😆

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także: