Makijaż permanentny – Zastosowanie medyczne

Oprócz zastosowań ściśle kosmetycznych, makijaż permanentny często stosowany jest w medycynie. Pomaga wrócić do zdrowia po przebytych chorobach i wypadkach. Dzięki nowoczesnej aparaturze do mikropigmentacji  pomożemy Ci ukryć blizny, plamy lub inne niechciane defekty np. brak  włosów. Znów czuj się dobrze w swoim ciele!

Permanent medyczny brwi

Straciłaś brwi w wyniku chemioterapii lub alopecji? Zapomnij o troskach i codziennym makijażu. Wykonaj pigmentację medyczną brwi. Dzięki niej możesz mieć naturalnie wyglądające brwi na stałe.

Dorysujemy włoski Twoim łuku brwiowym. Dobierzemy odpowiedni dla Twojej urody kolor barwnika. Przywrócimy naturalny wygląd Twojej twarzy.

Twoje włoski w łuku brwiowym wypadły w wyniku poparzenia lub innego urazu skóry? W Twoim łuku brwiowym powstała blizna, ubytek bez włosów lub zniekształcenie? Jeśli tak to pomyśl o pigmentacji medycznej brwi, która pomoże zatuszować ubytki i blizny.

Na początku linergistka dobiera odpowiedni kolor i kształt brwi. Oferujemy bardzo szeroki wachlarz barwników do pigmentacji brwi. Dzięki temu można dopasować kolor do każdego typu karnacji. Po akceptacji rysunku makijażu permanentnego przystępujemy do pigmentacji medycznej.

W zależności od potrzeb może skorzystać z metody włoskowej lub cieniowania. Może również połączyć obie metody zyskując tym samym bardzo naturalny wygląd makijażu.

Pigmentacja oczu

Osoby po chemioterapii oraz chore na alopecję często nie mają rzęs. Ich brak jest dotkliwy. Bez rzęs oczy są mało widoczne a twarz traci wyrazistość. Codzienny makijaż bywa uciążliwy. W takiej sytuacji zbawienna jest ich pigmentacja medyczna. Kreski na powiekach imitują linię rzęs i podkreślają oczy. Makijaż permanentny nie rozmazuje się i jest wygodnym rozwiązaniem na co dzień.

Pigmentacja ust po rozszczepie wargowym

Blizna na ustach oraz nad górną wargą po rozszczepie wargi i podniebienia jest niemożliwa do całkowitego usunięcia różnymi metodami dostępnymi na rynku medycznym. Pigmentacja medyczna natomiast pozwala zatuszować jej widoczność. Odpowiednio dobrany kolor pigmentu kamuflującego pozwala pokryć bliznę nad wargą. Usta zaś mogą być pokryte kolorem w odcieniu czerwieni lub różu. Zabieg pozwala odtworzyć czerwień wargową, wyregulować kształt ust. Po zabiegu usta są pełniejsze a blizny mniej widoczne, co w dużej mierze poprawia wygląd i samopoczucie.

Rekonstrukcja brodawki sutka

Jednym z najczęstszych zastosowań makijażu permanentnego  jest pigmentacja brodawki sutka. Dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego można nanieść całkowicie nowe i naturalne zarysy brodawki u klientek po zabiegach rekonstrukcji gruczołu piersiowego lub innych zabiegach operacyjnych.

Pigmentacja brodawki sutka

Nie czujesz się seksownie z powodu kształtu lub koloru brodawek sutkowych? Nasze linergistki doradzą Ci i zmienią istniejący zarys brodawek oraz – jeśli to konieczne – nadadzą im bardziej intensywny kolor.

Tuszowanie blizn

Skończ z kamuflowaniem niechcianych blizn i znów poczuj się piękna! Dzięki makijażowi permanentnemu  jesteśmy w stanie ukryć blizny po cesarskim cięciu, operacji tarczycy, mastektomii, liftingu twarzy oraz wiele innych rodzajów blizn pooperacyjnych

Każdy z nas ma na swoim ciele mniejszą lub większą bliznę lub znak po urazie ciała. Blizny umiejscowione w widocznym miejscu potrafią skutecznie oszpecić wygląd. Jest wiele sposób na ich ukrycie. Noszenie odpowiedniej odzieży, malowanie kosmetykami, usuwanie laserami może czasowo lub w różnym stopniu pomóc je ukryć. Z dużą pomocą w takich przypadkach przychodzi makijaż permanentny. Pigmentacja blizn na skórze pozwala na długi czas ukryć lub całkowicie zniwelować ich widoczność.

Pigmentacja blizn to szybka, pewna i sprawdzona metoda na zamaskowanie śladu blizn.  
  • blizny po operacji tarczycy
  • blizny po mastektomii
  • blizny po powiększaniu i zmniejszaniu piersi
  • blizny po liftingu twarzy
  • blizny po cesarskim cięciu
  • inne blizny pooperacyjne
  • wszelkie blizny po urazach skóry i ciała