Stopy niosą nas przez całe życie! Dbajmy o nie!
Kim jest podolog i w jakich aspektach Twojego zdrowia może Ci wydatnie pomóc? Odpowiedz sobie na jedno z tych pytań: Masz jakikolwiek problem ze stopami? Doskwiera Ci ból, pojawiły się zmiany skórne w obrębie stóp i paznokci? Nie potrafisz poradzić sobie z odciskami i haluksami? Aneta Wójcik, nasz podolog, specjalista chorób stóp najpierw postawi dokładną i trafną diagnozę, a następnie zaproponuje działania, mające na celu zlikwidowanie problemu.
Szybkie terminy, nieskalana opinia wśród pacjentów.
Pomagamy przy schorzeniach, takich jak:
- odciski
- haluksy
- modzele
- ból całej stopy
- wrastające paznokcie
- brodawka
- choroba grzybicza
- wiele innych
Podolog. Pełna lista zabiegów:
- KONSULTACJA
Wywiad podologiczny, opracowanie płytki paznokciowej oraz wałów paznokciowych, usunięcie standardowych zrogowaceń i wmasowanie indywidualnie dobranego preparatu pielęgnacyjnego.
- PEDICURE LECZNICZY (MEDYCZNY)
Pedicure polegający na specjalistycznym zaopiekowaniu się chorą stopą, usunięciu odcisków, modzeli, hiperkeratoz, opracowaniu paznokci, czyli usunięciu wszystkich mankamentów, jakie pojawiły się na stopach.
- ODCISKI
Są częstym schorzeniem pojawiającym się na skórze stóp. Spowodowane są notorycznym ugniataniem lub ocieraniem danego miejsca. Często bywają bolesne, za co winę ponosi stożkowy rdzeń (korzeń), który z czasem wrasta coraz głębiej. Często odcisk mylony jest z brodawką. Tylko wykwalifikowany podolog potrafi je odróżnić i wykonać prawidłowo zabieg.
- MODZELE
Te zmiany często mogą być mylone z odciskami. Powstają najczęściej na skutek nieprawidłowo dobranego obuwia. Same modzele nie są bolesne, ale ich powstaniu towarzyszy dyskomfort. Natomiast często pod modzelem może powstać odcisk, który daje uczucie bólu.
- NAGNIOTKI
Zmiany często mylone z odciskami. Jest to reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk, w postaci zwiększonego wytwarzania spłaszczonych komórek rogowych. Wywierany ucisk wgniata te twarde komórki w głąb skóry pobudzając w ten sposób ich dalsze wytwarzanie. Centralnie w nagniotku zlokalizowany jest czop rogowy, mający zwykle kształt stożka, którego ostry wierzchołek skierowany jest w głąb skóry, co może powodować podrażnienie zakończeń nerwowych i następowy napadowy ból. Najczęstsza lokalizacja to stopa, a zwłaszcza okolice pięty, łuku stopy i podeszwowej strony palców.
- BRODAWKI (KURZAJKI)
Zakażenie wirusem HPV następuje na skutek spadku odporności organizmu. Zakażenie wirusem następuje najczęściej u osób z nadmierną potliwością stóp, co prowadzi do maceracji skóry. Sprzyja temu również niewłaściwa higiena na basenach publicznych lub przymierzanie obuwia po osobach z tą dolegliwością.
- WRASTAJĄCE PAZNOKCIE
Zazwyczaj do tego typu przypadłości dochodzi na skutek nieprawidłowego (zbyt głębokiego) obcinania paznokci lub noszenia obuwia z wąskimi szpicami. Niejednokrotnie jest to przypadłość genetyczna lub uraz mechaniczny. Podolog w takim przypadku wycina fragment wrastającego paznokcia, ochrania wrażliwe miejsce i proponuje odpowiednią klamrę ortonyksyjną.
- KLAMRA ORTONYKSYJNA (PODOLOGICZNA)
ma za zadanie zapobiec w przyszłości wrastaniu paznokci. Podolog wykonuje indywidualną klamrę ortonyksyjną dopasowaną do budowy anatomicznej paznokcia. Ma ona za zadanie ukształtowanie płytki paznokciowej i łożyska.
- PĘKAJĄCE PIĘTY
Najczęściej przyczyną pękania pięt jest przeciążenie stóp (praca stojąca), nieodpowiednie ich nawilżenie, niedobór witaminy A w organizmie, nadwaga. Często już po pierwszym zabiegu widać zadowalające efekty (w zależności od stanu nasilenia się dolegliwości).
- REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ
Stosowana jest najczęściej w przypadku utraty własnego paznokcia, spowodowanej odwarstwieniem się płytki od łożyska (tzw. onycholiza) lub z powodu utraty paznokcia na skutek zmian chorobowych np. grzybica. Podolog stosuje podologiczny żel światło-utwardzalny o właściwościach antygrzybiczych.
- OBCINANIE I OSZLIFOWANIE PAZNOKCI ZMIENIONYCH CHOROBOWO
Zabieg wykonywany w przypadku paznokci grzybiczych, szponowatych, starczych, z którymi pacjent w warunkach domowych nie może sobie poradzić. Przy użyciu specjalistycznych cążków oraz frezów podolog skraca i opracowuje płytkę paznokciową w celu nadania jej jak najbardziej anatomicznego kształtu i zdrowego wyglądu.
- ZABIEG PODOLOGICZNY DLA DIABETYKÓW
Wywiad podologiczno-diabetologiczny, opracowanie płytki paznokciowej, usunięcie standardowych zrogowaceń, wmasowanie preparatu dla diabetyków.
- ORTOZY INDYWIDUALNE
Stosuje się ją aby zapobiec pogłębianiu się krzywizny palucha, co może w późniejszym czasie doprowadzić do konieczności operacji chirurgicznej. Jest to metoda zapobiegawcza. Ortozę indywidualną wykonuje się ze specjalnej masy i kształtuje indywidualnie do zaistniałej dysfunkcji.
- BADANIE STÓP PRZY UŻYCIU PODOSKOPU (DZIECI, DOROŚLI)
Celem badań jest profesjonalna ocena stóp i kolan pod kątem prawidłowości budowy i funkcji oraz zwiększenie świadomości w zakresie wad stóp i wpływu na inne aspekty zdrowotne. Badanie przy użyciu podoskopu służy do statycznej i dynamicznej oceny budowy stopy. Badanie jest proste, nieinwazyjne. Ocena kształtu stopy, jej funkcji w trakcie obciążania dostarcza cennych informacji potrzebnych do wykonania indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego oraz doboru ćwiczeń korekcyjnych.
- INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE TERMOPLASTYCZNE (DZIECI, DOROŚLI)
Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji, dzięki czemu przywrócona zostanie naturalna oś kończyny dolnej. Wyjątkowa technologia, oprócz uznanych na świecie właściwości terapeutycznych i użytkowych, umożliwia właściwe dopasowanie wkładki do stopy pacjenta w kilka minut podczas jednej wizyty. Termoplastyczny materiał z “pamięcią” z którego wykonane są wkładki umożliwia dokonanie korekcji i jej oceny bezpośrednio po wykonaniu. W przypadku niezadowalającego efektu, mamy możliwość ponownego rozgrzania wkładki i ponownej korekcji. Materiał umożliwia również korekcję etapową. (np podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta wykonuję część zamierzonej korekcji docelowej, a następnie, np. po 3 miesiącach, na tej samej wkładce ustawia stopę do pełnej zamierzonej korekcji)
CENNIK:
Konsultacja + 1 dobrany zabieg = 130zł
Dodatkowe zabiegi podczas jednej wizyty (dopłata ) – ceny ustalane indywidualnie w zależności od rodzaju zabiegu oraz użytych materiałów.
Wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych:
I) Pierwsza wizyta: konsultacja, badanie stóp przy użyciu podoskopu, wstępny dobór wkładek: 130 zł
II) Druga wizyta: wizyta + dopasowanie wkładek: 230 zł