Choroba de Quervaina

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Choroba de Quervaina charakteryzuje się bólem w okolicy nadgarstka, wywołanym przez często powtarzalne wykonywanie ruchów odwodzących ręki połączonych z mocnym chwytem. Takie ruchy na co dzień wykonują pracownicy manualni pracujący w różnych zawodach (m.in. malarze, muzycy, sportowcy), dlatego choroba de Quervaina jest zaliczana do chorób zawodowych.

Leczenie choroby de Quervaina

Na początku rozpoznania choroby stosuje się leczenie zachowawcze, czyli farmakoterapię. Zalecana jest również orteza, czyli unieruchomienie ręki na okres ok. 3 tygodni. Niestety leczenie zachowawcze sprawdza się jedynie w początkowym stadium choroby. Gdy nie przynosi ono rezultatów konieczne jest przeprowadzenie operacji, która daje możliwość całkowitego wyleczenia tej dolegliwości. Zabieg polega na przecięciu troczka i częściowym wycięciu pochewek ścięgnistych. Ortopeda pozbywa się również zrostów pozapalnych.

Działania przed i po zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi odbyć badania: morfologia krwi, grupa krwi, wskaźniki APTT, badanie ogólne moczu. W dniu zabiegu pacjent powinien być na czczo. Założone podczas zabiegu szwy są zdejmowane zazwyczaj po 8-10 dniach. Blizna po zabiegu jest w zasadzie niewidoczna, a sam zabieg daje pewność, że dolegliwość zostanie całkowicie wyleczona.

Cena leczenia choroby de Quervaina

Cena zabiegu przecięcia troczka i wycięcia pochewek ścięgnistych w Centrum Medycznym All-Med to 3500 zł.

Dlaczego All-Med?