Elektrokoagulacja naczyniaka gwiaździstego

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Naczyniak gwiaździsty jest zmianą występującą w obrębie twarzy, głównie u dziewczynek i młodych kobiet. Często liczne naczyniaki pojawiają się w okresie ciąży lub w czasie połogu, mogą także towarzyszyć schorzeniom wątroby.
Naczyniak gwiaździsty jest znamieniem naczyniowym i powstaje w wyniku poszerzenia naczyń krwionośnych lub ich nadmiernego rozrostu. W zależności od rodzaju mogą pojawiać się na powierzchni skóry lub przyjmować postać wykwitów guzowatych o czerwonym lub siwym zabarwieniu.

Często zdarza się, że tego typu naczyniaki są zaburzeniem obecnym już podczas narodzin dziecka i wraz z rozwojem dziecka rozrasta się ich wielkość.

Naczyniak gwiaździsty – przyczyny powstawania

Naczyniaki często towarzyszą innym chorobom znajdującym się w organizmie człowieka, np. schorzenia układu pokarmowego, choroby wątroby – takie naczyniaki nazywamy wtórnymi. Pierwotne naczyniaki powstają bez konkretnej przyczyny, a do ich rozwoju przyczyniają się:

  • długotrwały stres
  • działanie estrogenu u kobiet
  • nadużywanie alkoholu
  • palenie papierosów w nadmiernych ilościach
  • czynniki genetyczne i inne

W Centrum Medycznym All-Med usuwaniem naczyniaka gwiaździstego zajmuje się dr n. med. Jacek Dąbkowski.

Cena

Cena zabiegu elektrokoagulacji naczyniaka gwiaździstego kosztuje 60 PLN. Do zabiegu należy doliczyć koszt wizyty u lekarza.

Dlaczego All-Med?