Leczenie zespołu cieśni nadgarstka (ZCN) – odbarczanie

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

ZCN to schorzenie, powstałe w wyniku długotrwałego powtarzania się jednakowych ruchów palców i nadgarstka. Powoduje to ucisk nerwu pośrodkowego, przebiegającego w kanale nadgarstka. Towarzyszą mu: osłabienie siły w dłoni, drętwienie oraz bóle ból palców – nasilające się w nocy. Problem dotyka najczęściej osób, które wykonują pracę przy komputerze (operowanie myszką, korzystanie z klawiatury). Ręka i palce pozostają przez długi czas w nienaturalnej pozycji, stąd bierze się to schorzenie.

Operacja zespołu cieśni nadgarstka (Odbarczenie)

Należy pamiętać, że każda choroba zdiagnozowana we wczesnym stadium daje większe szanse na skuteczne i całkowite wyleczenie. Jeśli dolegliwości bólowe wskazują na ZCN, nasilają się w czasie, a leczenie zachowawcze i rehabilitacja nie dają rezultatu konieczna do przeprowadzenia jest operacja. Celem zabiegu jest usunięcie przyczyn powodujących ucisk na nerw pośrodkowy oraz poszerzenie światła kanału nadgarstka. Procedura ta spowoduje odbarczenie nerwu i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka metodą otwartą (tradycyjną)

Metoda tradycyjna polega na dużym nacięciu, rana goi się dłużej niż metodą endoskopową, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie potrzeby powtarzania zabiegu.

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka metodą endoskopową

Zabieg wykonywany metodą endoskopową wymaga mniejszego nacięcia (jednego lub dwóch), ale zabieg prawdopodobnie będzie należało powtórzyć. Zarówno czas zabiegu jak i czas gojenia jest zdecydowanie krótszy. Szwy są usuwane po ok. 14 dniach od zabiegu.

Działanie przed i po zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wykonanie badań: morfologii krwi, OB, określenie grupy krwi, badanie krzepnięcia, poziom glukozy, elektrolity, mocznik, kreatynina, przeciwciała (HCV, HBS). Wskazane jest wykonanie RTG klatki piersiowej i EKG serca.

Zabieg wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Cena odbarczenia zespołu cieśni nadgarstka

Cena zabiegu odbarczenia zespołu cieśni nadgarstka w Centrum Medycznym All-Med to 3500 zł.