Leczenie zespołu kanału Guyona

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Zespół kanału nadgarstka nerwu łokciowego wywołany jest przeważnie ganglionami, urazami i wadami anatomicznymi. Powoduje dokuczliwy i bolesny ucisk na nerw łokciowy. Objawia się drętwieniem kończyny, zaburzeniami czucia i problemami z poprawnym odczuwaniem temperatury. W niektórych przypadkach może spowodować niedowład mięśni ręki.

Zespół kanału Guyona – leczenie

W ramach rozpoznania przeprowadzane są badania ustalające siłę mięśniową oraz czucie i ruchomość ręki. Jeśli wszystkie dolegliwości wskazują na Zespół kanału Guyona, a postępowanie zachowawcze, czyli farmakoterapia i rehabilitacja nie dają oczekiwanego rezultatu, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Lekarz neurolog wykonuje niewielkie nacięcie tuż nad kanałem Guyona, a następnie nacina więzadło poprzeczne i zostawia je do wygojenia. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym.

Działania przed i po zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz wykonać badania: morfologia krwi, elektrolity, poziom glukozy we krwi, badania APTT, PT+INR.

Ważne jest, aby po opuszczeniu szpitala zrealizować receptę od lekarza prowadzącego. W okresie kilku tygodni od przeprowadzenia zabiegu należy oszczędzać operowaną rękę.

Mimo, iż zabieg ma na celu uwolnienie nerwu łokciowego od ucisku, to po interwencji chirurgicznej również konieczna jest rehabilitacja.

Cena leczenia zespołu kanału Guyona

Koszt zabiegu w Centrum Medycznym All-Med waha się od 3500-4000 zł.

Dlaczego All-Med?