Operacja przegrody nosowej

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Krzywa przegroda nosowa u większości pacjentów jest wrodzona, jednak zdarza się, że niekiedy jest spowodowana urazami mechanicznymi. Skrzywienie przegrody nosowej może powodować trudności w oddychaniu, nawracające infekcje, chrapanie, krwawienie z nosa i bóle głowy.

Prostowanie przegrody nosowej

Zabieg prostowania przegrody nosowej polega na usunięciu przez otolaryngologa elementów powodujących jej asymetrię. Zabieg wykonywany jest w większości przypadków na znieczuleniu miejscowym. Szwy założone podczas zabiegu ulegają rozpuszczeniu, a blizna po zagojeniu jest niewidoczna.

Przygotowanie do zabiegu i działania po

Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu u pacjenta z objawami krzywej przegrody nosowej podejmuje się na podstawie wykonania badań, do których należą: morfologia, EKG, zaszczepienie się przeciwko żółtaczce typu C.

Po zabiegu, w celu usztywnienia operowanej przegrody umacnia się ją z zewnątrz specjalnymi płytkami, które usuwane są po 7-miu dniach, natomiast tampony wyjmowane są po 12-24h od wykonania zabiegu. Tampony mogą powodować dyskomfort, gdyż pacjent nie ma możliwości oddychania przez nos. Pacjentowi podawane są leki przeciwbólowe, by uśmierzyć ból. Zalecane jest stosowanie zimnych okładów.

Operacja przegrody nosowej – cena

Dlaczego All-Med?