Plastyka pochwy

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Plastyka pochwy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii plastycznej. Zazwyczaj przeprowadzany jest u kobiet, które doświadczyły ciężkich porodów, w wyniku których doszło do uszkodzenia narządów rodnych. Problem dotyczy także kobiet dojrzałych, u których wraz z wiekiem spada poziom estrogenu. Estrogen wpływa na zmniejszenie poziomu nawilżenia, a pochwa staje się bardziej wiotka. Prowadzi to do nawracających infekcji, poczucia dyskomfortu oraz trudności w odbywaniu stosunków seksualnych.

Zabieg plastyki pochwy

Waginoplastyka polega na zwężeniu lub poszerzeniu przedsionka pochwy, a także samej pochwy oraz na przywróceniu im odpowiedniego rozmiaru. Odbywa się przy użyciu lasera, za pomocą którego ściany pochwy poddawane są modelowaniu. Wokół powstają nowe włókna kolagenowe nadające pochwie sprężystości. Wiązka lasera pobudza wydzielanie śluzu, zatem pochwa znowu staje się odpowiednio nawilżona.

Działania przed i po zabiegu

Przed zabiegiem należy wykonać szereg badań takich jak: morfologia, grupa krwi, cytologia, wskaźniki krzepnięcia krwi (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity, ogólne badanie moczu, zaświadczenie o odbytym szczepieniu przeciw WZW typu B.

Znieczulenie podawane jest dożylnie. Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 30 minut. Szwy nie wymagają usunięcia, ponieważ samoczynnie się wchłaniają. Okres rekonwalescencji wynosi do 6. tygodni.

Cena zabiegu plastyki pochwy

Cena zabiegu plastyki pochwy w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 3900zł.

Dlaczego All-Med?