Plastyka powłok brzusznych

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Plastyka powłok brzusznych to cieszący się ogromną popularnością zabieg zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Operacja ma na celu usunięcie nadmiernie rozciągniętej skóry i tkanki podskórnej tej partii części ciała, która pojawiaja się u pacjenta po ciąży lub szybkiej utracie wagi. Zabieg posiada nie tylko zalety estetyczne, ale i zdrowotne.

Przebieg zabiegu

Specjalista na pierwszej wizycie poinformuje pacjenta jak wyglądają realne efekty oraz ryzyko powikłań potencjalnej plastyki powłok brzusznych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa do 4 godzin w zależności od stopnia defektu. Specjalista wykonuje nacięcia i oddziela skórę od mięśni brzucha. Następnie wycina określony fragment skóry oraz tkanki tłuszczowej i następnie zszywa skorygowaną powłokę.

Przygotowanie do zabiegu

Przed ustaleniem daty zabiegu, lekarz zleca wszystkie niezbędne badania takie jak morfologia, badanie moczu, RTG i USG. Bardzo ważne jest również wykonanie szczepienia przez wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Przed operacją zaleca się rzucenie palenia oraz odpowiednie odżywianie. Kilka godzin przed operacją nie należy jeść i pić.

Pielęgnacja brzucha po zabiegu

Po operacji należy przyłożyć dużą wagę do odpowiedniej pielęgnacji brzucha. Zaleca się stosowanie specjalnych ubrań uciskowych, które trzeba nosić przez około trzy miesiące oraz odpowiednią pielęgnację rany pooperacyjnej. Do ciężkiego wysiłku fizycznego i uprawiania sportu można wrócić po około dwóch tygodniach.

Cena zabiegu plastyki powłok brzusznych

Zabieg plastyki powłok brzusznych w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 10000-12000 zł.

Dlaczego All-Med?