Sztuczne jądro - zabieg wszczepienia implantów - All-Med

Sztuczne jądro – zabieg wszczepienia implantów

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Implanty jądra stosowane są u dzieci i dorosłych mężczyzn, którzy w wyniku przyczyn losowych lub chorobowych stracili jedno lub oba jądra. Dzięki przeprowadzeniu zabiegu, naturalny wygląd moszny zostaje praktycznie całkowicie przywrócony. Operacja ta ma bardzo pozytywny wpływ o podłożu anatomicznym, jak i psychologicznym.

Opis zabiegu wszczepienia implantów jąder

Zabieg wszczepiania protez jąder przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym (czasami również ogólnym-krótkotrwałym) i trwa około 30-40min. Pierwszym krokiem jest wykonanie niewielkiego nacięcia moszny oraz uformowanie miejsca, w którym ma zostać umieszczony implant. Może zostać on wypełniony solą fizjologiczną, żelem silikonowym lub polimeryzowanym silikonem. Pacjent posiada możliwość wyboru wielkości implantu. Po umieszczeniu protezy w worku mosznowym, lekarz ma możliwość korekcji wielkości sztucznego jądra. Ostatecznie zakładane są szwy, których usunięcie następuje w ciągu dwóch tygodni od operacji.

Przygotowanie do zabiegu

Lekarz powinien zlecić przeprowadzenie badań laboratoryjnych, takich jak: morfologia i krzepliwość krwi. Przed zabiegiem należy usunąć owłosienie z okolic moszny. Po wykonaniu badań krwi nie należy również przyjmować leków mogących mieć wpływ na jej krzepliwość. Zaleca się także zaprzestanie palenia papierosów i picia alkoholu. W dniu zabiegu pacjent powinien stawić się w klinice razem z osobą towarzyszącą.

Rekonwalescencja

Przez pierwsze dwie doby po wykonaniu zabiegu i ustąpieniu znieczulenia, pacjentowi może towarzyszyć ból, który zaleca się zwalczać lekami. Przez pewien czas worek mosznowy może być spuchnięty, jest to naturalna reakcja organizmu na pojawienie się ciała obcego. Zaleca się codzienną zmianę opatrunku, aż do momentu usunięcia szwów, co następuje po 7-10 dniach od operacji. Po okresie około trzech tygodni pacjent wraca do normalnego funkcjonowania, należy jednak nie nadwyrężać okolic nacięcia. Ważne jest, aby przywiązywać dużą uwagę do dbania o higienę miejsc intymnych.

Sztuczne jądro – cena zabiegu wszczepienia implantów

Cena zabiegu wszczepienia implantów w Centrum Medycznym All-Med wynosi 3100 zł. Koszt implantu to 1100 zł.

Dlaczego All-Med?