Usunięcie macicy

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Dla kobiety podjęcie decyzji o przystąpieniu do operacji często wiąże się z obawami i stresem, a dla kobiet przed menopauzą przede wszystkim ze świadomością, że nie będą mogły mieć więcej dzieci. Jednak warto pamiętać o tym, że operacja na pewno poprawi stan zdrowia pacjentki, a w przypadku, gdy stwierdzono zmiany nowotworowe – uratuje życie.

Operacja usunięcia macicy (Histeroskomia)

Wykonywana jest wówczas, gdy u kobiety zostaną wykryte mięśniaki, torbiele lub nowotwór. Zazwyczaj towarzyszą im silne bóle i bardzo obfite krwawienia. Kolejnym powodem do usunięcia macicy są guzy jajników.

Działania przed i po zabiegu operacji wycięcia macicy

Przygotowanie do zabiegu zależy od wielu czynników: stopnia zaawansowania choroby, wieku kobiety oraz ogólnego stanu zdrowia. Przed przystąpieniem do operacji należy ściśle przestrzegać diety lekkostrawnej w okresie ok. trzech dni. W dzień operacji należy pozostać na czczo. Konieczne jest wykonanie szeregu badań takich jak: morfologia, określenie grupy krwi, elektrolity, HBs, HCV, poziom białka i APTT. Zdjęcie szwów możliwe jest już po ok. siedmiu dniach od czasu odbycia się operacji. Możliwość odbycia stosunku seksualnego należy skonsultować z lekarzem. Całkowita rekonwalescencja trwa ok. 8 tygodni, przez 6 miesięcy należy unikać wysiłku, a przede wszystkim dźwigania ciężkich przedmiotów.

Cena usunięcia szyjki macicy

Zabieg usunięcia szyjki macicy w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 2500 zł.

Dlaczego All-Med?