Usuwanie gradówki

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Gradówka – drobny, niebolesny guzek pojawiający się na powiece lub dolnej części oka. Towarzyszy mu obrzęk oka i zaczerwienienie gałki ocznej. W początkowej fazie często mylony jest z jęczmieniem. Takie zgrubienie ma tendencję do stopniowego rozrastania się, co może skutkować spowodowaniem ucisku na rogówkę oka, prowadzącym do astygmatyzmu.

Leczenie gradówki

Rzadko zdarza się, że gradówka wchłania się lub samoistnie ulega przebiciu, dlatego nie należy jej lekceważyć. Na początku można próbować domowych okładów z zielonej herbaty, rumianku, czy świeżej pietruszki. W przypadku, gdy pojawienie się gradówki na oku powoduje ból lub zaburzenie ostrości widzenia należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty. Aby zapobiec zakażeniu bakteryjnemu stosuje się miejscowo krople z antybiotykami oraz maści

Przygotowanie do zabiegu i działania po

Przed przystąpieniem konieczna jest konsultacja lekarza okulisty oraz zaszczepienie się przeciwko żółtaczce WZW B. Zabieg nie jest skomplikowany, nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jest wykonywany przez lekarza w poradni. Polega na nacięciu skóry w miejscu wystąpienia zgrubienia i stopniowym wyłyżeczkowaniu gradówki z otaczającą ją torebką. Po zabiegu pacjent pozostaje na obserwacji jeszcze przez ok. godzinę. Przez kilka godzin konieczne jest noszenie opatrunku. Po usunięciu opatrunku należy stosować miejscowo maść z antybiotykiem przepisaną przez lekarza.

Cena zabiegu usunięcia gradówki

Zabieg usunięcia gradówki w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 400 zł.

Dlaczego All-Med?