Usuwanie zrostów macicy

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 83

Blizny występujące wewnątrz macicy nazywa się zrostami. Powstają one zazwyczaj w skutek urazy mechanicznego oraz infekcji błony śluzowej. Bardzo często zdarza się, że uszkodzenia narządu nie dają oczywistych objawów.

Diagnoza

W celu postawienia prawidłowej diagnozy wykonuje się badanie rentgenowskie, zwane również histeroskopią. Pozwala to na dokładnie zobrazowanie kształtu narządu oraz sprawdzenie drożności jajowodów.  Procedura wykonywana jest przy pomocy instrumentu niewielkich rozmiarów, który wprowadzany jest przez szyjkę macicy. HSG zalicza się do grupy testów przesiewowych.

Usuwanie zrostów macicy

Histeroskop pozwala również na chirurgiczne usunięcie zrostów wewnątrzmacicznych. Chirurg wprowadza przez szyjkę macicy niewielkich rozmiarów narzędzia, którymi przeprowadza zabieg wycięcia zmian.

Okres pozabiegowy

Po wykonaniu zabiegu lekarz zalecić może tymczasowe umieszczenie cewnika z tworzywa sztucznego wewnątrz macicy, aby zapobiec ponownemu tworzeniu się zrostów. Hormonalne leczenie estrogenami i progestagenami oraz leki przeciwzapalne są często przepisywane po zabiegach chirurgicznych w celu zmniejszenia szansy na powrót dolegliwości

Cena usuwania zrostów macicy

Zabieg usuwania zrostów macicy w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 1900 zł.

Dlaczego All-Med?