Wycięcie migdałków (Tonsillektomia)

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Usunięcie migdałków (tansillektomia) jest wskazane, gdy u pacjenta występuje przewlekłe zapalenie migdałków, uporczywe chrapanie, a przede wszystkim nawracające anginy.

Jak wygląda zabieg wycięcia migdałków w Łódzkim Centrum Medycznym All-Med?

Zabieg polega na wycięciu przerośniętej tkanki w celu poprawienia drożności nosa. Podczas zabiegu najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, które jest mniej obciążające dla organizmu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj znieczulenia zostanie podany pacjentowi, działania wykonywane podczas zabiegu nie są bolesne ani w ogóle odczuwalne. Efektem końcowym ma być zmniejszenie podatności na infekcje górnych dróg oddechowych.

Działania przed i po usunięciu migdałków

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wykonanie szeregu badań tj.: morfologia, EKG, glukoza na czczo, elektrolity. Na konsultację z lekarzem pacjent powinien zabrać ze sobą zaświadczenie o szczepieniu przeciwko żółtaczce typu B oraz wynik badania przeciwciał anty HCV. Standardowa długość pobytu w szpitalu to ok. 6h. Po zabiegu należy unikać przebywania w gorących pomieszczeniach, stosować lekkostrawną dietę bez użycia ostrych przypraw, przyjmować chłodne posiłki.

Cena zabiegu wycięcia migdałków

Zabieg wycięcia migdałków w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 3400 zł.