Znieczulenie ogólne dożylne

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 83

Ogólne znieczulenie dożylne stosuje się w celu wywołania stanu zmniejszenia świadomości pacjenta na czas wykonywania zabiegu. Metoda stosowana jest zazwyczaj w przypadku krótko trwających zabiegów. Pacjent zachowuje funkcje obronne dróg oddechowych. W celu minimalizacji ryzyka wystąpienia problemów z oddychaniem, funkcjonowanie układu wspomaga się tlenem.

Kiedy stosuje się znieczulenie ogólne dożylne?

Drogą żylną choremu podaje się lek przeciwbólowy oraz środek znieczulający. Pacjent zasypia w ciągu kilkudziesięciu sekund zachowując funkcje układu oddechowego. Znieczulenie podaje się wyłącznie w przypadku zabiegów trwających nie dłużej niż kilkanaście minut. W porównaniu do tradycyjnego znieczulenia wziewnego, metoda ta jest zdecydowanie bardziej prosta i przyjazna dla pacjenta. Jednocześnie zapewnia szybszy i bardziej komfortowy powrót do zdrowia. W trakcie trwania zabiegu można zaimplementować dodatkową dawkę środka co pozwala na przedłużenie czasu snu pacjenta.

Przygotowanie do ogólnego znieczulenia dożylnego.

Przed wykonaniem znieczulenia dożylnego pacjent musi być w dobrym staniej ogólnym (brak infekcji). Na sam zabieg należy stawić się na czczo – minimum sześć godzin bez posiłku oraz dwie godziny bez przyjmowania płynów.

Okres pozabiegowy oraz powikłania.

W trakcie trwania zabiegu istnieje ryzyko wystąpienia niewydolności oddechowej. Pacjent po wybudzeniu w krótkim czasie wraca do normalnego funkcjonowania.

Cena ogólnego znieczulenia dożylnego.

Ogólne znieczulenie dożylne w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 450 zł.

Dlaczego All-Med?