Echo Serca

Serce – centrum naszego organizmu

Echo Serca

Echokardiografia (ultrasonokardiografia) to bezinwazyjna metoda diagnostyki stanu serca. Polega ona na odbijaniu wiązki ultradźwięków od powierzchni serca. Obrazuje budowę serca, ruchy oraz jakość jego pracy, pokazuje nieprawidłowości takie jak płyn w worku osierdziowym czy wady w budowie anatomicznej.

Pozwala wykryć nieprawidłowości działania zastawek i komór serca. Diagnozuje wady serca, a także umożliwia wykrycie nowotworów mięśnia sercowego. Ujawnia nieprawidłowości w funkcjonowanu sztucznych zastawek serca po operacji. Echo serca umożliwi zdiagnozowanie niedokrwienia serca, co może skutkować chorobą wieńcową, a nawet zawałem serca mięśniowego.

Badanie trwa do 60 minut, jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania.

Do badania nie wymagane jest żadne przygotowanie. Echo serca w Łodzi jest coraz popularniejszym badaniem, a to dzięki specjalnym akcjom uświadamiającym pacjentów w wieku po 40 roku życia. Pacjent podczas badania, musi położyć się na boku z odsłoniętą piersią. Lekarz smaruje pierś pacjenta specjalnym żelem, po czym przykłada głowicę sensora USG. W tym momencie lekarz specjalista otrzymuje zdjęcie obrazu serca i jego budowy, które jest zapisywane na specjalnej aparaturze.

Dlaczego All-MED ?

Najlepsi specjaliści

Lekarze, którzy nie tylko posiadają doświadczenie i udokumentowane sukcesy w prowadzonych terapiach, ale również podchodzą do pacjenta w sposób indywidualny, gruntownie analizując jego problem, aby znaleźć jego skuteczne rozwiązanie.

Powiązane usługi

w jednym miejscu znajdziesz lekarzy wielu specjalizacji, skonsultujesz problemy, wykonasz badania i przejdziesz odpowiednie zabiegi.

Oddział chirurgii jednego dnia

Specjalizujemy się w zabiegach mało inwazyjnych, posiadamy jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych bloków operacyjnych w kraju.

Nowocześnie wyposażone gabinety

Stale inwestujemy w najnowszy sprzęt diagnostyczny, a nasze gabinety spełniają najwyższe standardy, są komfortowe i przestronne.

Prestiż i renoma centrum

O naszej marce najlepiej świadczą najwyższej klasy specjaliści, ale również certyfikaty i normy, jakie spełniamy, w tym ISO 9001:2008.

Lekarze

 • Dr n. med. Marcin Ogórek

  Dr n. med. Marcin Ogórek

  O lekarzu
 • Dr hab. n. med. Michał Plewka

  Dr hab. n. med. Michał Plewka

  O lekarzu
 • Dr Nikolina Roszczyk

  Dr Nikolina Roszczyk

  O lekarzu
 • Dr n. med. Stanisław Różalski

  Dr n. med. Stanisław Różalski

  O lekarzu

 • Dr Sebastian Foryś

  Dr Sebastian Foryś

  O lekarzu
Ocena 62
Ocena: 5 / 5