Wypożycz mobilne KTG od Pregnabit – kontroluj tętno płodu w domowym zaciszu

Mobilne KTG umożliwia monitorowanie pracy serca malucha w warunkach domowych. To gwarancja bezpieczeństwa w trudnych czasach panującej pandemii COVID-19, a także spokojna głowa rodziców, zatroskanych o zdrowie wyczekiwanego dziecka. Jakie korzyści dla kobiet w ciąży wynikają ze skorzystania z usługi mobilnego KTG?

Mobilne KTG – narzędzie do diagnostyki w domu

Telemedycyna, czyli świadczenie usług medycznych na odległość wciąż się rozwija – mamy już teleporady, e-recepty, czy e-zwolnienia. Dlaczego by nie pójść o krok dalej? 

Oczekiwanie na pojawienie się dziecka, to ekscytujący czas, któremu jednak towarzyszą  stres i obawy. W obecnych czasach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, gdy szczególnie należy ograniczyć wizyty w poradniach specjalistycznych, coraz więcej kobiet decyduje się na zdalną diagnostykę.

Na szczęście, dzięki nowoczesnym systemom medycznym, pojawiają się coraz nowsze możliwości dla przyszłych mam, w tym usługa mobilnego KTG. 

Badanie KTG w czasie ciąży – dlaczego jest tak ważne?

Badanie KTG (kardiotokografia) to nieinwazyjna, a co najważniejsze – bezpieczna metoda umożliwiająca zbadanie akcji serca płodu oraz częstość skurczów macicy. Badanie KTG umożliwia także usłyszeć bicie serca dziecka. Prawidłowe wykonanie badania daje pewność, co wyniku i pozwala ocenić, czy wszystko jest w porządku. 

Rutynowo, badanie to wykonuje się profilaktycznie jeszcze w trakcie trwania ciąży (w trzecim trymestrze) podczas wizyt kontrolnych. Badanie KTG zalecane jest również w sytuacjach, gdy ciężarna nie wyczuwa ruchów dziecka lub wówczas, gdy pojawiają się inne obawy co do zdrowia i bezpieczeństwa płodu. 

Badanie KTG jeszcze nie tak dawno można było wykonywać wyłącznie w gabinetach placówek medycznych. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, takie badanie można przeprowadzić bezpiecznie i samodzielnie, nie wychodząc z domu. 

Mobilne KTG – korzyści dla pacjentek w ciąży

Wczesne wykrycie zagrożeń oraz bieżąca kontrola płodu, w realny sposób przyczyniają się do szybkiej reakcji i wdrożenia odpowiedniej procedury medycznej. Jest to szczególnie ważne przy monitorowaniu ciąż zagrożonych, ciąż poprzedzonych problemami z zapłodnieniem, ciąż po zastosowaniu metody in vitro oraz u kobiet w ciąży, które wcześniej doświadczyły poronień.

Jak działa mobilne KTG dla kobiet w ciąży?

W ramach współpracy z firmą Pregnabit wprowadzamy możliwość wypożyczenia mobilnego KTG dla kobiet w ciąży. Urządzenie waży około kilogram i jest intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu możesz przeprowadzić badanie w warunkach domowych. Mobilne KTG łączy się z internetową platformą, do której trafia zapis badania, aby specjaliści mogli ocenić jego wynik. 

Wyniki są dostępne w ciągu kilku minut. W przypadku, gdy wyniki budzą wątpliwości, lekarz kontaktuje się z pacjentką w celu omówienia dalszego postępowania. 

Mobilne KTG zapewnia poczucie bezpieczeństwa w trosce o dziecko, monitorowanie pracy serca na bieżąco, a także komfort niewychodzenia z domu, co zwłaszcza w tym trudnym czasie jest niezwykle ważne i wygodne. 

Jak zarezerwować mobilne KTG w All-MED?

Urządzenie możesz zarezerwować, dzwoniąc do nas na numer telefonu: +48 42 275 83 83 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: rejestracja@all-med.pl 

Dołącz do dyskusji:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także: