Rezerwacja terminu
Lekarz:
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}
Twoja wizyta odbędzie się:
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.term_date_text : ''}}
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.time : '' }}
Usługa:
{{ selectedTreatment.name }}
Typ wizyty:
{{ selectedVisitType.name }}
Dostępne terminy
Onkolog i hematolog dziecięcy - Łódź, Retkinia
Onkologia i hematologia dziecięca to jedna ze specjalności pediatrycznych. W Centrum Medycznym All-Med przyjmuje wykwalifikowany specjalista – pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy z Łodzi – dr Monika Bulas, która posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wieku dziecięcego, w tym także nowotworów. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
Czym zajmuje się hematolog-onkolog dziecięcy?
Hematolog-onkolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nienowotworowych chorób układu krwiotwórczego u najmłodszych, do których należą m.in. skaza krwotoczna, leukopenia, małopłytkowość. Dr Monika Bulas zajmuje się również diagnostyką nowotworów, takich jak m.in. białaczka, guzy mózgu, chłoniaki czy guzy lite.
W poradni hematologiczno-onkologicznej w All-Med można także skorzystać z konsultacji pediatrycznych w zakresie schorzeń hematologiczno-onkologicznych oraz w ramach leczenia onkologicznego i leczenia hematologicznego.
Kiedy zgłosić się do poradni hematologii i onkologii dziecięcej?
Do poradni hematologii i onkologii dziecięcej należy zgłosić się w przypadku, gdy u dziecka wyniki badań krwi odbiegają od normy.
Wskazaniem do wizyty u onkologa-hematologa dziecięcego są również zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niedokrwistość, która choć może być spowodowana niedoborem żelaza w organizmie, to w niektórych przypadkach może świadczyć o zmianach nowotworowych.
Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u hematologa i onkologa dziecięcego?
Do poradni hematologii i onkologii dziecięcej należy zgłosić się, gdy wyżej opisane wyniki badań są niepokojące. Innym wskazaniem jest ogólne osłabienie, wydłużony czas krwawienia z ran, utrata apetytu, zmęczenie, bóle głowy, nudności i wymioty czy łatwo powstające siniaki.
Te objawy są sygnałem do umówienia wizyty u pediatry, hematologa i onkologa dziecięcego, który po konsultacji i odpowiednich badaniach podejmie decyzję, czy konieczne jest wdrożenie leczenia onkologicznego, w tym chemioterapii.
Warto wiedzieć, że choroby nowotworowe u dzieci mają zupełnie inny przebieg niż u dorosłych pacjentów onkologicznych, m.in. rozwijają się dużo szybciej. Istotną rolę odgrywa zatem czas – gdy niepokojące objawy nie ustępują, należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty.
Umów się na wizytę do hematologa / onkologa dziecięcego
Swoją wizytę możesz umówić telefonicznie poprzez kontakt z rejestracją pod numerem telefonu +48 42 275 83 82 lub poprzez platformę lekarz.center.
Usługi Poradni Onkologii i Hematologii Dziecięcej All-Med
Diagnostyka i leczenie schorzeń układu krwiotwórczego u dzieci
Diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych u dzieci
Konsultacja hematologiczna
Konsultacja onkologiczna
Pytania i odpowiedzi
Czy otrzymam przypomnienie o umówionej wizycie u lekarza w All-Med?
Tak. Pacjenci umówieni na wizyty w Centrum Medycznym All-Med otrzymują przypomnienie SMS przed wizytą.
W jaki sposób umówić się do lekarza w Centrum Medycznym All-Med?
Do dowolnego lekarza w Centrum Medycznym All-Med umówisz się na kilka sposobów:
- on-line, bezpośrednio ze strony każdego lekarza lub poradni na stronie www.all-med.pl
- pisząc do rejestracji za pomocą czatu na stronie www.all-med.pl
- dzwoniąc do rejestracji na numer: 48 42 275 83 82
- wysyłając wiadomość email do rejestracji na adres: rejestracja@all-med.pl
Pytanie 3
odpowiedz 03
Pytanie 2
Odpowiedz 2
Pytanie 1
odpowiedz 01
Zobacz najnowsze wpisy
Współpraca All-Med z Funduszami Norweskimi
The EEA and Norway Grants are about cooperation to reduce economic and social disparities in Europe. Since inception, thousands of projects involving even more people have been implemented, contributing to these objectives. Relations have developed and results have been achieved. Through communication, we show how the EEA and Norway Grants make a real difference in the lives of people. We need to show the opportunities that lie within the Grants and the results we achieve when we are working together for a green, competitive and inclusive Europe.
Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?
Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?
Rwa kulszowa. Jak sobie z nią radzić? Masaż? Ćwiczenia? Operacja?
Ból ten praktycznie natychmiast promieniuje w okolice zewnętrznej części uda, a następnie przechodzi do łydki i stopy. Co ważne – nie zawsze wygląda to tak samo u wszystkich, jednak uwierzcie nam. W sekundę rozpoznacie tę chorobę…