Blog
Nowa placówka centrum medycznego All-Med dzięki środkom z Funduszy Norweskich
All-Med to nowoczesna placówka, która oferuje kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Norweskich, nasze centrum medyczne zyskało nowy, przestronny budynek wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
Cierpisz na skórną postać tocznia rumieniowatego? Zgłoś się do nas na bezpłatne konsultacje!
W tym artykule dowiesz się czym jest toczeń toczeń rumieniowaty układowy (SLE),na czym polegają badania kliniczne oraz dla kogo przeznaczone jest badanie.
Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?
Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?
5 faktów na temat zaćmy, o których musisz wiedzieć
Zaćma, o której pisaliśmy już wcześniej w tym artykule zwana inaczej kataraktą, to schorzenie powstające na skutek zmian zachodzących w soczewce oka, które powodują pogorszenie widzenia, a w miarę upływu czasu nawet ślepotę. Co powinieneś wiedzieć o zaćmie?
Współpraca All-Med z Funduszami Norweskimi
The EEA and Norway Grants are about cooperation to reduce economic and social disparities in Europe. Since inception, thousands of projects involving even more people have been implemented, contributing to these objectives. Relations have developed and results have been achieved. Through communication, we show how the EEA and Norway Grants make a real difference in the lives of people. We need to show the opportunities that lie within the Grants and the results we achieve when we are working together for a green, competitive and inclusive Europe.
11 postanowień dla zdrowia na rok 2021
Troska o zdrowie jako postanowienie na 2021 rok? Koniec roku to czas przemyśleń i podsumowań. To także dobry moment na weryfikację tego, co udało nam się osiągnąć oraz czego chcielibyśmy jeszcze dokonać. Dla niektórych będzie to zmiana pracy, dla innych kupno nowego domu, ale wszystkich nas powinno łączyć jedno postanowienie – zadbanie o swoje zdrowie. Oto 11 postanowień na nowy rok 2021.
Odżywianie przy refluksie – sprawdzamy owsiankę i inne produkty
Jeżeli odczuwasz takie dolegliwości jak częsta zgaga, wymioty lub nudności, bóle w nadbrzuszu lub klatce piersiowej a przede wszystkim stały męczący kaszel – są to typowe objawy GERD (gastroesophageal reflux disease) czyli choroby refluksowej. Jak wówczas postępować, by choroba nie uprzykrzyła życia?
Rak tarczycy – objawy, leczenie i rokowania
Rak tarczycy stanowi 1% wszystkich przypadków nowotworów złośliwych gruczołów wydzielania wewnętrznego. Lekarze podkreślają wagę wczesnego rozpoznania choroby, dającego możliwość szybkiej reakcji w podjęciu leczenia. Jakie są przyczyny występowania raka tarczycy oraz w jaki sposób rozpoznać jego objawy?
Co to jest depresja? Objawy, przyczyny i leczenie
Depresja to stan, w którym występuje pogorszenie nastroju, spadek energii, obniżenie aktywności i zainteresowań. Takie objawy mogą dotknąć każdego, kto doświadczył długotrwałych sytuacji stresowych, przemęczenia lub przykrych zdarzeń losowych. Jak prawidłowo zdiagnozować depresję? W jaki sposób odróżnić ją od chwilowego spadku formy?
Co to jest reumatyzm? Przyczyny, objawy i leczenie
Reumatyzm, czyli reumatoidalne zapalenie stawów należy do chorób przewlekłych. Dolegliwości spowodowane bólem w okolicach stawów przy większym nasileniu mogą uniemożliwić codzienne, normalne funkcjonowanie. Co to jest reumatyzm, co go powoduje i czy da się go leczyć?
Formularz zgłoszenia na szczepienie przeciw COVID-19
W połowie stycznia 2021 roku rozpoczęły się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób po 18. roku życia. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne. Każdy, kto będzie chciał otrzymać szczepienie powinien wypełnić formularz zgłoszenia chęci szczepienia.
E-skierowanie – na jakie świadczenia obowiązuje?
E-skierowanie, czyli skierowanie wystawiane w formie elektronicznej obowiązuje od 8. stycznia 2021 r. To kolejne po e-recepcie i e-zwolnieniu udogodnienie zarówno dla pacjentów, jak i dla placówek medycznych, szczególnie w czasie trwania pandemii, które pozwala na załatwienie zdrowotnych spraw drogą elektroniczną.
Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?
Od 22. stycznia istnieje możliwość zapisów na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób po 70. roku życia. Istnieją cztery możliwe sposoby rejestracji. W jaki sposób zarejestrować się na szczepienie? Kiedy należy zgłosić się na szczepienie oraz gdzie będą one wykonywane?
E-zwolnienie – jak uzyskać zwolnienie L4 online?
Metody leczenia łuszczycy plackowatej
Opryszczka – kiedy udać się do dermatologa?
Opryszczka to częsta przypadłość infekcyjna, wywoływana przez zakażenia wirusowe. Opryszczka lokalizuje się najczęściej na skórze w okolicy ust, a wokół niej powstają pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Jakie objawy opryszczki świadczą o tym, że należy zgłosić się do lekarza dermatologa?
Fakty i mity na temat akupunktury
Akupunktura wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie praktykowano ją od wieków. Choć obecnie staje się coraz bardziej powszechną metodą leczenia, to nadal krąży wokół niej wiele informacji niemających nic wspólnego z rzeczywistością. Oto fakty i mity na temat akupunktury.
Rwa kulszowa. Jak sobie z nią radzić? Masaż? Ćwiczenia? Operacja?
Ból ten praktycznie natychmiast promieniuje w okolice zewnętrznej części uda, a następnie przechodzi do łydki i stopy. Co ważne – nie zawsze wygląda to tak samo u wszystkich, jednak uwierzcie nam. W sekundę rozpoznacie tę chorobę…
Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?
Pierwsza wizyta w gabinecie ginekologicznym może dla młodej kobiety wiązać się z niepokojem i stresem. W związku z tym warto na tę pierwszą wizytę udać się z mamą lub z inną bliską osobą. Kim jest lekarz ginekolog i czym się zajmuje? Kiedy należy udać się na pierwszą wizytę do ginekologa i jak ona przebiega?
7 najczęstszych chorób układu krążenia
Choroby układu krążenia stanowią bardzo poważny problem zdrowotny – zyskały miano chorób cywilizacyjnych, ponieważ są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Wynikają one z nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tkanek i narządów układu sercowo-naczyniowego. Oto 7 najczęstszych chorób układu krążenia.
Akromegalia – niezwykle rzadka choroba gigantów
Badania kardiologiczne – rodzaje badań, diagnostyka chorób serca
Badania kardiologiczne są podstawą diagnostyki chorób układu sercowo-naczyniowego. Regularne wykonywanie badań serca pozwala na zachowanie dobrego zdrowia, wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz podjęcie natychmiastowych działań leczniczych. Dlaczego badania kardiologiczne są ważne? Jakie są badania kardiologiczne? Kiedy warto zapisać się na badanie?
Ból przy oddawaniu moczu (sikaniu) – przyczyny i leczenie
Oprócz silnego parcia na pęcherz moczowy, przez co chory odczuwa ciągłą potrzeba oddania moczu, dolegliwości towarzyszy ból, który można zbliżyć do ucisku, kłucia lub pieczenia. Ból ten w największej ilości przypadków spowodowany jest infekcjami układu moczowego.
Masz objawy zapalenia pęcherza moczowego? Skonsultuj je bezpłatnie z lekarzem w All-Med
W Centrum Medycznym All-Med ruszają darmowe telekonsultacje dla Pacjentów z objawami zapalenia pęcherza moczowego. Z konsultacji skorzystać mogą wszyscy Pacjenci znajdujący u siebie symptomy chorobowe. Jak można rozpoznać zapalenie pęcherza moczowego?
Profilaktyka zawału serca – jak uniknąć zawału?
Profilaktyka zawału serca zaczyna się od sposobu, w jaki żyjemy, rodzaju wykonywanych aktywności fizycznych, stosowanej diety i wielu innych czynników. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy kilka prostych kroków, aby uniknąć zawału serca, a także innych schorzeń układu krążenia. Na czym polega profilaktyka zawału serca? Jak uniknąć zawału serca?
Callmed – nowa usługa telemedyczna
Callmed to uzupełnienie świadczonej przez nas stacjonarnej opieki medycznej, która cieszy się Waszym zaufaniem już od 15 lat. Mamy nadzieję, że nowe usługi pozwolą naszym Pacjentom kompleksowo zadbać o zdrowie.
Gorączka po szczepieniu – jak sobie z nią poradzić?
Choć nie musi być groźna i stanowić zagrożenia, to może być uciążliwa i znacznie ograniczać swobodne funkcjonowanie. Jak postępować w przypadku wystąpienia gorączki poszczepiennej? Czy zawsze należy sięgać po środki przeciwgorączkowe?
W Centrum Medycznym All-Med rozpoczynają się badania nad nową terapią dla pacjentów cierpiących na ciężką hipertriglicerydemię.
Nowoczesna technika radzenia sobie z zaburzeniami lipidów przeznaczona jest dla pacjentów powyżej 18 roku życia, u których dieta nie pozwala osiągnąć prawidłowych wartości cholesterolu.
Medycyna estetyczna- dlaczego warto z niej skorzystać?
Medycyna estetyczna wciąż zyskuje na popularności. Do jej zadań nie należy ani leczenie chorób ani ratowanie życia, niemniej jednak to właśnie ona sprawia, że pacjent może wiele zyskać, gdyż poprawia ona jakość i komfort życia. Dlaczego więc warto udać się do lekarza medycyny estetycznej? W czym mogą pomóc zabiegi medycyny estetycznej?
“Movember” – listopad miesiącem świadomości nowotworu u mężczyzn
Listopad został na całym świecie uznany miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Movember to akcja społeczna, która swój początek miała w Australii w 1999 roku. Swoim zasięgiem objęła niemal cały świat.
Chrapanie u niemowlaka – co robić, gdy niemowlę chrapie?
Co prawda chrapanie u dziecka, a zwłaszcza noworodka może wydawać się dziwne, niemniej jednak może ono występować. Co w takim razie należy robić, kiedy zauważymy, że nasza pociecha chrapie w czasie snu?
Choroby serca w pandemii – wyjaśnia kardiolog, dr Dariusz Karalus
Pandemia od ponad dwóch lat wywiera negatywny wpływ na zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne Polaków. O wpływie pandemii na zdrowie serca i układu naczyniowego opowiada nasz ekspert – doktor Dariusz Karalus, kardiolog.
7 mitów na temat badania USG w ciąży
Wizyty u ginekologa są nierozerwalnie związane z okresem ciąży. W tym czasie ważna jest kontrola zdrowia zarówno przyszłej mamy, jak i płodu. Do ich oceny służą testy diagnostyczne i badania przesiewowe, które pozwalają upewnić się, że dziecko rośnie i rozwija się prawidłowo. Jednym z tych narzędzi jest badanie USG.
Nowa terapia dla chorych z łuszczycą plackowatą
Łuszczyca jest uciążliwym schorzeniem, którego leczenie jest trudne i często wiąże się z występowaniem objawów niepożądanych. Osiągnięcie zadowalających efektów terapii wymaga regularnego stosowania leków, częstych wizyt dermatologicznych i ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym, co zapewnione jest w trakcie badań klinicznych.
Na czym polega opór przed wizytą u psychologa?
Blokada pojawiająca się przed pierwszą wizytą u psychologa może dotyczyć lęku przed oceną. Wynika to z wielu błędnych przekonań na swój temat oraz z niewiedzy na temat tego, jak wygląda wizyta w gabinecie specjalisty. Co najczęściej hamuje pacjentów przed wizytą u psychologa?
Nowe pakiety badań diagnostycznych w Centrum Medycznym All-Med
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu naszych pacjentów przygotowaliśmy w porozumieniu z naszymi lekarzami specjalnie skomponowane i korzystne cenowo zestawy badań laboratoryjnych i obrazowych oraz konsultacji.
Choroba, która powoli odbiera wzrok. Jakie są przyczyny zaćmy?
Zaćma to postępujące zmętnienie soczewki oka, która z upływem czasu traci swoją naturalną przejrzystość. W procesie rozwoju choroby, soczewka absorbuje coraz mniejszą ilość promieni świetlnych, przez co oko pacjenta ma ograniczoną ostrość wzroku, znacznie obniżony kontrast widzenia i nasycenia barw.
Kamicę nerkową można skutecznie leczyć – sprawdź w jaki sposób.
Kamica nerkowa, kamica moczowodowa lub potocznie “kamienie na nerkach” to nic innego, jak obecność w układzie moczowym złogów, które powstają z substancji chemicznych odkładających się w moczu.
Jak sprawić, aby spacer był zdrowszy? Pomoże jedna prosta wskazówka.
Spacer na świeżym powietrzu to świetny sposób na to, by pozostać aktywnym każdego dnia i cieszyć się otoczeniem natury. Niezależnie od tego, czy to 10 czy 60 minut dziennie – ta aktywność może mieć znaczący wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Jedna z nagradzanych pisarek – Annabel Streets podsunęła w jednym z podcastów ciekawy pomysł na to, jak w prosty sposób wzbogacić spacer i sprawić, aby był jak najbardziej efektywny. O co chodzi?
Nowe badanie w All-Med – elastografia wątroby w Łodzi
Oferta badań diagnostycznych dostępnych w Centrum Medycznym All-Med nieustannie się poszerza. Teraz w All-Med wykonasz także badanie elastograficzne wątroby.
Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?
treść dla post summary - czyli zajawka