Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Poradnia PrEP

PrEP, czyli profilaktyka przedekspozycyjna, to strategia prewencyjna, w której osoba, która nie jest zakażona wirusem HIV, bierze regularnie leki przeciwwirusowe w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Rezerwacja terminu

Lekarz:

{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}

Twoja wizyta odbędzie się:

Usługa:

{{ selectedTreatment.name }}

Typ wizyty:

{{ selectedVisitType.name }}

{{ !requiredPhoneReservation && selectedTreatment? 'Cena: '+selectedTreatment.price+ ' zł': ''}}
{{ !selectedTreatment? 'Wybierz usługę aby poznać cenę' : ''}}
Umów wizytę telefonicznie: 42 275 83 82
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Centrum Medyczne All-Med, z siedzibą pod adresem Armii Krajowej 43A w Łodzi. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Rezerwuj
wystąpił błąd rezerwacji, spróbuj ponownie za chwilę
Błąd. Proszę sprawdzić wypełnione pola.

Dostępne terminy

w celu przejścia do rezerwacji proszę kliknąć w wybraną godzinę pod dostępną datą
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
godz. 14:35
dr n. med. Patrycja Boznańska-Świętaszek
wcześniej
póżniej

Co to jest PrEP i jak może chronić przed HIV?

PrEP, czyli profilaktyka przedekspozycyjna, to strategia prewencyjna, w której osoba, która nie jest zakażona wirusem HIV, bierze regularnie leki przeciwwirusowe w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia. Głównym lekiem stosowanym w PrEP jest tenofowir-emtrycytabina. Działa on hamując replikację wirusa HIV w organizmie, co zmniejsza ryzyko zakażenia w przypadku narażenia na wirusa.

PrEP jest skuteczną formą ochrony przed HIV, szczególnie dla osób narażonych na wysokie ryzyko zakażenia, takich jak osoby mające partnera zakażonego HIV, osoby uprawiające seks bez zabezpieczenia z partnerami o nieznanej lub potwierdzonej pozytywnej statusie HIV, a także osoby używające igieł do zażywania narkotyków.

Kto powinien rozważyć PrEP?

PrEP może być rozważany przez osoby, które mają większe ryzyko narażenia na wirusa HIV i które podejmują działania seksualne. Obejmuje to osoby homoseksualne i biseksualne, osoby heteroseksualne o partnerach zakażonych HIV, osoby, które mają partnerów o nieznanej lub potwierdzonej pozytywnej statusie HIV.

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem PrEP skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi dokładną ocenę ryzyka i przeprowadzi badania w celu potwierdzenia braku zakażenia HIV oraz oceny ogólnego stanu zdrowia.

Jak skuteczny jest PrEP?

PrEP jest wysoko skuteczną formą profilaktyki przed HIV, szczególnie gdy jest stosowany regularnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Badania kliniczne wykazały, że regularne przyjmowanie leków PrEP może zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem HIV o ponad 90%.

Należy jednak pamiętać, że PrEP nie zapewnia ochrony przed innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową ani przed ciążą. Dlatego ważne jest kontynuowanie stosowania innych metod ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, takich jak kondomy.

Jak rozpocząć PrEP (badania)?

Rozpoczęcie terapii PrEP wymaga wizyty u lekarza specjalizującego się w HIV/AIDS lub lekarza medycyny podróży. Wizyta ta obejmuje dokładną ocenę ryzyka, przeprowadzenie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia zakażenia HIV oraz ocenę ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli wyniki badań wskazują, że jesteś odpowiedni kandydatem do stosowania PrEP, lekarz przepisze Ci odpowiednie leki i omówi plan przyjmowania. Wizyty kontrolne będą niezbędne w celu monitorowania skuteczności leczenia oraz oceny ewentualnych działań niepożądanych.

Pamiętaj, że PrEP nie zastępuje innych form profilaktyki, takich jak stosowanie prezerwatyw i ograniczanie ryzykownych zachowań seksualnych. W połączeniu z innymi metodami ochrony, PrEP może znacząco zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem HIV.

PrEP to krok w przód w walce z HIV/AIDS, oferujący nową nadzieję dla osób narażonych na ryzyko zakażenia. Jeśli masz pytania dotyczące PrEP lub chciałbyś rozpocząć terapię, skonsultuj się z lekarzem specjalistą, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję i zadbać o swoje zdrowie.

Badania
szczegóły dostępne wkrótce
Zobacz wszystkie

Wybierz swojego lekarza

informacje dostępne wkrótce

No items found.

Pytania i odpowiedzi

Czy otrzymam przypomnienie o umówionej wizycie u lekarza w All-Med?

Tak. Pacjenci umówieni na wizyty w Centrum Medycznym All-Med otrzymują przypomnienie SMS przed wizytą.

W jaki sposób umówić się do lekarza w Centrum Medycznym All-Med?

Do dowolnego lekarza w Centrum Medycznym All-Med umówisz się na kilka sposobów:

- on-line, bezpośrednio ze strony każdego lekarza lub poradni na stronie www.all-med.pl
- pisząc do rejestracji za pomocą czatu na stronie www.all-med.pl
- dzwoniąc do rejestracji na numer: 48 42 275 83 82
- wysyłając wiadomość email do rejestracji na adres: rejestracja@all-med.pl


Pytanie 3

odpowiedz 03

Pytanie 2

Odpowiedz 2

Pytanie 1

odpowiedz 01

Zobacz najnowsze wpisy

Współpraca All-Med z Funduszami Norweskimi

The EEA and Norway Grants are about cooperation to reduce economic and social disparities in Europe. Since inception, thousands of projects involving even more people have been implemented, contributing to these objectives. Relations have developed and results have been achieved. Through communication, we show how the EEA and Norway Grants make a real difference in the lives of people. We need to show the opportunities that lie within the Grants and the results we achieve when we are working together for a green, competitive and inclusive Europe.

Czytaj

Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?

Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?

Czytaj
ból w okolicy lędźwiowej

Rwa kulszowa. Jak sobie z nią radzić? Masaż? Ćwiczenia? Operacja?

Ból ten praktycznie natychmiast promieniuje w okolice zewnętrznej części uda, a następnie przechodzi do łydki i stopy. Co ważne – nie zawsze wygląda to tak samo u wszystkich, jednak uwierzcie nam. W sekundę rozpoznacie tę chorobę…

Czytaj

Podaj numer telefonu

Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Oops! Something went wrong while submitting the form.