Rezerwacja terminu
Lekarz:
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}
Twoja wizyta odbędzie się:
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.term_date_text : ''}}
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.time : '' }}
Usługa:
{{ selectedTreatment.name }}
Typ wizyty:
{{ selectedVisitType.name }}
Dostępne terminy
W Centrum Medycznym All-Med w Łodzi pracują lekarze psychiatrzy o wysokich kwalifikacjach, którzy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych u osób powyżej 18. roku życia. W ich gabinetach pacjent może czuć się bezpiecznie – nasi lekarze nie oceniają pacjenta, a skupiają się na znalezieniu jak najlepszej i najskuteczniejszej formy pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadaj pytanie naszemu specjaliście.
Należy wiedzieć, że problem zaburzeń depresyjnych dotyka coraz większego grona naszego społeczeństwa. Jest to m.in. wynik dwuletniego okresu pandemii, a teraz także i wojny u naszych sąsiadów. Wiele osób potrzebuje pomocy specjalisty, na szczęście coraz więcej z nich rozpoznanie swoje problemy i zgłasza się do psychiatry.
Z jakimi problemami warto zwrócić się do psychiatry?
Psychiatria to szeroka dziedzina medycyny. Psychiatra jest lekarzem po studiach medycznych, co oznacza, że może wystawić pacjentowi receptę na lek – takich uprawnień nie ma ani psycholog, ani psychoterapeuta.
Choć okresowe spadki nastroju przydarzają się każdemu z nas, to smutek, niemoc, niechęć czy bezradność, które utrzymują się ponad dwa tygodnie, powinny zostać skonsultowane z lekarzem psychiatrą. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że doświadcza zaburzeń psychicznych.
Nieustanny stres, niepewność i lęk związane z izolacją, troską o bliskich, problemami w pracy czy w związku często skutecznie potrafią wyłączyć z życia.
Co leczy psychiatra?
Psychiatra zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem zaburzeń, takich jak m.in.:
- zaburzenia depresyjne,
- choroby dwubiegunowe,
- zaburzenia związane ze stresem,
- schizofrenia,
- zaburzenia lękowe, fobie,
- zaburzenia snu,
- bóle psychogenne,
- i wiele innych.
Gdy lekarz dokonuje oceny stanu zdrowia pacjenta i stawia diagnozę, podejmuje także decyzję, czy konieczne jest wdrożenie farmakoterapii. Najważniejsza jest jednak diagnostyka na wczesnym etapie, dzięki czemu terapia może przynieść oczekiwany skutek znacznie szybciej.
Czy leki psychiatryczne uzależniają?
Wielu pacjentów obawia się, że leki, które przepisuje psychiatra mogą uzależnić. Nie ma jednak czego się obawiać – leki stosowane w psychiatrii są całkowicie bezpieczne i nie uzależniają.
Pacjenci także często obawiają się objawów niepożądanych leków. One mogą pojawić się na początku leczenia, jednak nie muszą. Zazwyczaj ustępują po ok. 7-10 dniach. Lekarz, który przepisuje lek w trakcie wizyty omawia jego stosowanie z pacjentem, informuje o ewentualnych skutkach ubocznych i tłumaczy, z czego one wynikają oraz jak sobie z nimi poradzić.
Usługi oferowane w ramach Poradni Psychiatrycznej All-Med
Diagnozowanie i leczenie depresji
Diagnozowanie i leczenie stanów lękowych i fobii
Pytania i odpowiedzi
Czy otrzymam przypomnienie o umówionej wizycie u lekarza w All-Med?
Tak. Pacjenci umówieni na wizyty w Centrum Medycznym All-Med otrzymują przypomnienie SMS przed wizytą.
W jaki sposób umówić się do lekarza w Centrum Medycznym All-Med?
Do dowolnego lekarza w Centrum Medycznym All-Med umówisz się na kilka sposobów:
- on-line, bezpośrednio ze strony każdego lekarza lub poradni na stronie www.all-med.pl
- pisząc do rejestracji za pomocą czatu na stronie www.all-med.pl
- dzwoniąc do rejestracji na numer: 48 42 275 83 82
- wysyłając wiadomość email do rejestracji na adres: rejestracja@all-med.pl
Pytanie 3
odpowiedz 03
Pytanie 2
Odpowiedz 2
Pytanie 1
odpowiedz 01
Zobacz najnowsze wpisy
Współpraca All-Med z Funduszami Norweskimi
The EEA and Norway Grants are about cooperation to reduce economic and social disparities in Europe. Since inception, thousands of projects involving even more people have been implemented, contributing to these objectives. Relations have developed and results have been achieved. Through communication, we show how the EEA and Norway Grants make a real difference in the lives of people. We need to show the opportunities that lie within the Grants and the results we achieve when we are working together for a green, competitive and inclusive Europe.
Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?
Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?
Rwa kulszowa. Jak sobie z nią radzić? Masaż? Ćwiczenia? Operacja?
Ból ten praktycznie natychmiast promieniuje w okolice zewnętrznej części uda, a następnie przechodzi do łydki i stopy. Co ważne – nie zawsze wygląda to tak samo u wszystkich, jednak uwierzcie nam. W sekundę rozpoznacie tę chorobę…