Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Medycyna estetyczna- dlaczego warto z niej skorzystać?

Medycyna estetyczna wciąż zyskuje na popularności. Do jej zadań nie należy ani leczenie chorób ani ratowanie życia, niemniej jednak to właśnie ona sprawia, że pacjent może wiele zyskać, gdyż poprawia ona jakość i komfort życia. Dlaczego więc warto udać się do lekarza medycyny estetycznej? W czym mogą pomóc zabiegi medycyny estetycznej?
zadbana kobieta

Spis treści

Medycyna estetyczna wciąż zyskuje na popularności. Do jej zadań nie należy ani leczenie chorób ani ratowanie życia, niemniej jednak to właśnie ona sprawia, że pacjent może wiele zyskać, gdyż poprawia ona jakość i komfort życia. Dlaczego więc warto udać się do lekarza medycyny estetycznej? W czym mogą pomóc zabiegi medycyny estetycznej?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Żyjemy w czasach, gdzie nasz wizerunek jest szczególnie ważny. Atrakcyjny wygląd niejednokrotnie sprawia, że czujemy się pewniej i osiągamy większą satysfakcję w kontaktach międzyludzkich. Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą nie tylko w kontekście hamowania procesów starzenia się skóry, może także pomóc w pozbyciu się blizny z dzieciństwa, zażegnania wstydliwego kłopotu z nadpotliwością lub pokonaniu dokuczliwych migren.

Zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa komfortu życia. Zabiegi są małoinwazyjne i zazwyczaj odbywają się przy użyciu igły z delikatnym naruszeniem ciągłości skóry.

W czym może pomóc medycyna estetyczna?

Przede wszystkim, medycyna estetyczna pomoże w:

  • usuwaniu zmarszczek – gładzizna czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki, kod kreskowy nad ustami  
  • modelowaniu ust,
  • redukcji cellulitu,
  • usuwaniu blizn,
  • redukowaniu zmian potrądzikowych,
  • leczeniu migren,
  • leczeniu bruksizmu,
  • leczeniu nadpotliwości.

Zabiegi medycyny estetycznej w All-Med w Łodzi

W Centrum Medycznym All-Med gabinet medycyny estetycznej już wkrótce będzie miał do zaoferowania zabiegi:

  • laseroterapii,
  • z wykorzystaniem toksyny botulinowej (botoks),
  • z wykorzystaniem kwasu hialuronowego,
  • z osoczem bogatopłytkowym,
  • mezoterapii,
  • z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia,
  • ginekologii estetycznej,
  • lipolizy iniekcyjnej.

Jak wybrać sprawdzonego lekarza medycyny estetycznej?

Szerokie spektrum możliwości, jakie dają zabiegi medycyny estetycznej sprawia, że coraz więcej osób chętnie korzysta z tego typu usług. Rynek ten rozwija się bardzo szybko, co niestety powoduje, że dynamicznie rozwijają się nowe gabinety, w których zatrudniane są osoby niedoświadczone, bez odpowiedniego wykształcenia i przygotowania. To niestety zniechęca nadal szerokie grono potencjalnych pacjentów/klientów?

Należy wiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej ma prawo wykonywać jedynie osoba, która oprócz ukończenia dedykowanych kursów i szkoleń posiada tytuł lekarza. Przed wybraniem eksperta warto zatem zweryfikować, czy taka osoba posiada certyfikaty potwierdzające jej umiejętności oraz sprawdzić, czy należy do Naczelnej Izby Lekarskiej.

Lekarz medycyny estetycznej w All-Med

Nasz lekarz medycyny estetycznej posiada kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do przeprowadzania tego typu zabiegów. Potwierdzają to liczne certyfikaty z różnego rodzaju konferencji, kursów i szkoleń.

Zapraszamy na konsultacje z zakresu medycyny estetycznej w All-Med, gdzie lekarz opowie także o możliwości zastosowania różnego rodzaju tzw. kombajnów zabiegowych, czyli kombinacji różnych metod w zależności od potrzeb pacjenta.

No items found.

Zobacz też

Nowa placówka centrum medycznego All-Med dzięki środkom z Funduszy Norweskich

All-Med to nowoczesna placówka, która oferuje kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Norweskich, nasze centrum medyczne zyskało nowy, przestronny budynek wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Czytaj

Cierpisz na skórną postać tocznia rumieniowatego? Zgłoś się do nas na bezpłatne konsultacje!

W tym artykule dowiesz się czym jest toczeń toczeń rumieniowaty układowy (SLE),na czym polegają badania kliniczne oraz dla kogo przeznaczone jest badanie.

Czytaj

Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?

Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?

Czytaj