Echo Serca Łódź

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 83

Echokardiografia (ultrasonokardiografia) to bezinwazyjna metoda diagnostyki stanu serca. Polega ona na odbijaniu wiązki ultradźwięków od powierzchni serca. Obrazuje budowę serca, ruchy oraz jakość jego pracy, pokazuje nieprawidłowości takie jak płyn w worku osierdziowym czy wady w budowie anatomicznej.

Pozwala wykryć nieprawidłowości działania zastawek i komór serca. Diagnozuje wady serca, a także umożliwia wykrycie nowotworów mięśnia sercowego. Ujawnia nieprawidłowości w funkcjonowanu sztucznych zastawek serca po operacji. Echo serca umożliwi zdiagnozowanie niedokrwienia serca, co może skutkować chorobą wieńcową, a nawet zawałem serca mięśniowego.

Badanie trwa do 60 minut, jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania.

Do badania nie wymagane jest żadne przygotowanie. Echo serca w Łodzi jest coraz popularniejszym badaniem, a to dzięki specjalnym akcjom uświadamiającym pacjentów w wieku po 40 roku życia. Pacjent podczas badania, musi położyć się na boku z odsłoniętą piersią. Lekarz smaruje pierś pacjenta specjalnym żelem, po czym przykłada głowicę sensora USG. W tym momencie lekarz specjalista otrzymuje zdjęcie obrazu serca i jego budowy, które jest zapisywane na specjalnej aparaturze.

Wybierz swojego lekarza

Dlaczego All-Med?