Leczenie trzaskającego palca

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Trzaskające palce to jedna z najczęstszych dolegliwości bólowych ręki. Objawem jest przeskakiwanie ścięgna w czasie zginania oraz prostowania. Towarzyszący temu procesowi ból jest uciążliwy, dlatego zalecane jest jak najszybsze leczenie operacyjne. Najbardziej narażone na wystąpienie tego schorzenia są kobiety w wieku od 40. – 60. roku życia.

Operacyjne leczenie trzaskających (przeskakujących) palców

Ważne, by nie lekceważyć tej dolegliwości i od razu udać się do lekarza – specjalisty. Lekarz może zalecić unieruchomienie palca, w taki sposób, aby pozostawał on wyprostowany, na okres ok. 3 tygodni. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych skutków, zostanie podjęta decyzja o przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego. Leczenie operacyjne ma wysoką skuteczność.

Działania przed i po zabiegu

Zabieg polega na przecięciu pochewki włóknistej ścięgna objętego zapaleniem, dzięki zostaje przywrócona sprawność ruchowa. Operacja trwa około kilkudziesięciu minut i przeprowadza się ją na znieczuleniu miejscowym. Blizna powstała w wyniku nacięcia jest niewielka. Po zabiegu konieczne jest noszenie ręki na temblaku przez cztery tygodnie. Ten czas powinien być wystarczający na wygojenie się operowanego ścięgna i powstałej rany. Po zdjęciu temblaka należy również przystąpić do kilkunastodniowej rehabilitacji.

Cena leczenia trzaskającego palca w Centrum Medycznym All-Med waha się pomiędzy 2.500 – 4.500 PLN

Dlaczego All-Med?