Przepuklina pępkowa

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Przepuklina pępkowa jest wadą, dotykającą przede wszystkim niemowlęta oraz dzieci. Może jednak występować również u osób dorosłych, powstałą w wyniku osłabienia się mięśni brzucha. Polega na przemieszczeniu się otrzewnej (wraz z narządami) do tkanek podskórnych.

Opis leczenia

Zauważalnym objawem przepukliny pępkowej jest pojawienie się widocznego wybrzuszenia na powierzchni brzucha pacjenta. Chory odczuwa dyskomfort szczególnie w momentach nadwyrężania powłok mięśniowych (kaszel, wysiłek fizyczny itd.). Możliwe jest leczenie zachowawcze oraz operacyjne. Hernioplastyka to zabieg umożliwiający właściwe umiejscowienie elementów jamy brzusznej, oraz zabezpieczenie ich przed dalszym przemieszczaniem. Chirurg może zadecydować również o założeniu specjalnej siatki, której zadaniem jest wzmocnienie osłabionych powłok. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Okres pooperacyjny

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia, powrót do zdrowia jest szybki. Okres rekonwalescencji zależy w dużym stopniu od uwarunkowań organizmu pacjenta, jednak zazwyczaj nie wynosi on więcej niż 30 dni. Należy jednak unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, ponieważ istnieje ryzyko napięcia mięśni i nawrotu choroby. Ważnym czynnikiem w okresie pooperacyjnym jest również odpowiednia dieta.

Cena leczenia przepukliny pępkowej

Koszty leczenia ustalane są indywidualne.

Dlaczego All-Med?