Nowy sprzęt do operacji zaćmy w All-MED

Zaćma jest chorobą oczu występującą zazwyczaj u osób po 50. roku życia. Polega ona na stopniowym mętnieniu soczewki oka i utraty jej przejrzystości, co najczęściej prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Wczesne rozpoznanie schorzenia i szybka interwencja pod nadzorem okulisty daje możliwość zatrzymania tego procesu. 

Jeśli obserwujesz u siebie mętniejącą soczewkę, a Twój wzrok się pogarsza, oznacza to, że prawdopodobnie jest to efekt postępującej zaćmy. Więcej na temat zaćmy możesz dowiedzieć się klikając -> tutaj.

W Centrum Medycznym All-MED przeprowadzamy operacje zaćmy, również na NFZ, a czas oczekiwania na zabieg jest stosunkowo krótki i wynosi do ok. 2 tygodni. Aby usprawnić nasz okulistyczny gabinet specjalistyczny nabyliśmy nowy sprzęt do przeprowadzania tego typu zabiegów. 

Nowy sprzęt do operacji zaćmy

Nabyty przez nasze Centrum Medyczne System DORC EVA to obecnie najbardziej innowacyjne dostępne na rynku urządzenie przeznaczone do operacyjnego usunięcia zaćmy. Urządzenie pozwala na przeprowadzenie zabiegów operacyjnych w przednim i tylnym odcinku oka tj. fakoemulsyfikacji (operacja zaćmy) i witrektomii

Najważniejszym elementem aparatu jest pompa VTi Vacu Flow, która wykorzystuje rewolucyjne rozwiązania technologiczne bazujące na pracy ludzkiego serca. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy użyciu aparatu EVA realizowane są z niezwykłą precyzją i dokładnością, przy jednoczesnym skróceniu czasu zabiegu. Aparat EVA umożliwia wykonywanie zabiegów fakoemulsyfikacji i witrektomii poprzez obecnie dostępne najmniejsze możliwe cięcia wynoszące 1,8mm (fakoemulsyfikacja) oraz 0,4mm (witrektomia), co oznacza także znacznie krótszy czas rekonwalescencji pooperacyjnej pacjenta. Urządzenie zbudowane jest w formie modułowej. Poza podstawowymi rozwiązaniami umożliwiającymi przeprowadzanie zabiegów fakoemulsyfikacji, aparat zawiera również nowoczesne elementy wspomagające przeprowadzanie zabiegów witrektomii tj. wbudowany Laser 532nm do śródoperacyjnej laseroterapii oraz oświetlacz LED zapewniający obecnie najbezpieczniejsze dostępne światło oświetlające wnętrze gałki ocznej pacjenta. 

Wykorzystując system DORC EVA pacjent jest leczony profesjonalnie i kompleksowo, dzięki czemu można znacznie skrócić czas hospitalizacji pooperacyjnej.

Podsumowując, zabiegi wykonywane przy użyciu sprzętu DORC EVA przebiegają sprawnie, są bezpieczne i umożliwiają bardzo szybki powrót do zdrowia. 

Umów się na zabieg operacji zaćmy

Zachęcamy zatem wszystkich zainteresowanych do zapisów na zabieg, pozwalający na nawet całkowity powrót do normalnego widzenia.

Dołącz do dyskusji:

Możliwość komentowania została wyłączona.

Przeczytaj także: