Onkologia i hematologia dziecięca Łódź

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Onkologia i hematologia dziecięca Łódź

Onkologia i hematologia dziecięca to jedna ze specjalności pediatrycznych. W Centrum Medycznym All-Med przyjmuje wykwalifikowany specjalista – pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy z Łodzi – dr Monika Bulas, która posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wieku dziecięcego, w tym także nowotworów. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. 

Czym zajmuje się hematolog-onkolog dziecięcy?

Hematolog-onkolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nienowotworowych chorób układu krwiotwórczego u najmłodszych, do których należą m.in. skaza krwotoczna, leukopenia, małopłytkowość. Dr Monika Bulas zajmuje się również diagnostyką nowotworów, takich jak m.in. białaczka, guzy mózgu, chłoniaki czy guzy lite. 

W poradni hematologiczno-onkologicznej w All-Med można także skorzystać z konsultacji pediatrycznych w zakresie schorzeń hematologiczno-onkologicznych oraz w ramach leczenia onkologicznego i leczenia hematologicznego.

Kiedy zgłosić się do poradni hematologii i onkologii dziecięcej?

Do poradni hematologii i onkologii dziecięcej należy zgłosić się w przypadku, gdy u dziecka wyniki badań krwi odbiegają od normy. 

Wskazaniem do wizyty u onkologa-hematologa dziecięcego są również zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niedokrwistość, która choć może być spowodowana niedoborem żelaza w organizmie, to w niektórych przypadkach może świadczyć o zmianach nowotworowych.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u hematologa i onkologa dziecięcego? 

Do poradni hematologii i onkologii dziecięcej należy zgłosić się, gdy wyżej opisane wyniki badań są niepokojące. Innym wskazaniem jest ogólne osłabienie, wydłużony czas krwawienia z ran, utrata apetytu, zmęczenie, bóle głowy, nudności i wymioty czy łatwo powstające siniaki. 

Te objawy są sygnałem do umówienia wizyty u pediatry, hematologa i onkologa dziecięcego, który po konsultacji i ewentualnych badaniach podejmie decyzję, czy konieczne jest wdrożenie leczenia onkologicznego, w tym chemioterapii.

Warto wiedzieć, że choroby nowotworowe u dzieci mają zupełnie inny przebieg niż u dorosłych pacjentów onkologicznych, m.in. rozwijają się dużo szybciej. Istotną rolę odgrywa zatem czas – gdy niepokojące objawy nie ustępują, należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty.

Swoją wizytę możesz umówić telefonicznie poprzez kontakt z rejestracją pod numerem telefonu +48 42 275 83 82 lub poprzez platformę lekarz.center.

Wybierz swojego lekarza