Leczenie operacyjne łokcia tenisisty

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, zwane potocznie łokciem tenisisty to schorzenie, które dotyczy nie tylko sportowców. Zmagają się z nim osoby pracujące m.in. przy komputerze, mamy, które często noszą na rękach swoje dziecko, krawcowe. Nadwyrężenie łokcia podczas intensywnej pracy czy treningu powoduje przeciążenie mięśni i stawu łokciowego, czemu towarzyszy uciążliwy ból. Gdy ból łokcia nie ustępuje, a odciążanie bolącej ręki nie daje żadnego rezultatu należy wybrać się do lekarza. Początkowo lekarz może przepisać lekarstwa, a gdy one nie pomogą, zostanie podjęta decyzja o przeprowadzeniu zabiegu.

Leczenie operacyjne łokcia tenisisty metodą otwartą

W przypadku schorzenia zwanego łokciem tenisisty wykonuje się zabieg metodą otwartą, polegający na nacięciu skóry w okolicy nadkłykcia bocznego. Następnie przecina się powięź wraz z torebką stawową. W zależności od stanu ścięgien zostaną podjęte dalsze działania. Operator może wyciąć zniszczony fragment ścięgna, przeciąć je lub wydłużyć.

Leczenie operacyjne łokcia tenisisty metodą mini-otwartą

Przy leczeniu łokcia tenisisty metodą mini-otwartą wykonuje się 1,5 cm nacięcie skóry, tkanki podskórnej i przegrody międzymięśniowej. Zdegenerowany fragment zostaje usunięty, a w miejscu odsłoniętego przyczepu kostnego wykonuje się 4-5 nawierceń kości, dzięki którym poprawi się ukrwienie w miejscu ubytku mięśnia. Przyspieszy się także proces zabliźniania i regeneracji ścięgna.

Działania przed i po zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi odbyć badania: morfologia krwi, grupa krwi, wskaźniki APTT, badanie ogólne moczu. W dniu zabiegu pacjent powinien być na czczo.

Po wykonaniu zabiegu lekarz może zalecić założenie ortezy unieruchamiającej operowaną kończynę. Czas rehabilitacji pozabiegowej trwa 4-6 miesięcy.

Cena zabiegu wyleczenia łokcia tenisisty

Operacja łokcia tenisisty w Centrum Medycznym All-Med kosztuje 3500 zł.

Dlaczego All-Med?