Plastyka wędzidełka napletka - All-Med

Plastyka wędzidełka napletka

Umów się telefonicznie +48 42 275 83 82

Wędzidełko prącia to cienki fałd skórny, który łączy napletek z żołędziem. Niewłaściwości związane z jego długością są obok stulejki i skrzywienia penisa najczęstszym problemem dotykającym mężczyzn w sferze intymnej. Jego przyczyny są często związane z przebytymi urazami, czy też stanami zapalnymi. W zależności od rodzaju schorzenia wykonuje się zabieg skrócenia lub wydłużenia skóry, co stanowi gwarancję trwałej korekty defektu. Zbyt krótkie wędzidełko może w znacznym stopniu utrudniać kontakty płciowe.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli zostanie zauważony problem związany z długością fałdu skóry łączącej napletek z żołędziem, a co za tym idzie również ze zsunięciem napletka, należy zgłosić się do specjalisty. Zabieg nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Plastyka wędzidełka polega na nacięciu, a następnie odpowiednim zszyciu fałdu skórnego, co skutkuje jego wydłużeniem i wzmocnieniem. Najczęściej używa się szwów samowchłanialnych, które samoistnie rozpuszczają się w ciągu kilku dni. Zabieg ten przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Jego długość wynosi około 40min.

Rekonwalescencja

W pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort związany z opuchlizną prącia. W okresie tym nie należy nosić obcisłej bielizny, a także zaniechać aktywności fizycznych. Niezwykle istotne jest dbanie o odpowiednią higienę intymną, aby nie doszło do powstania stanów zapalnych, czy zakażenia. Regularnie należy również ściągać napletek, dzięki czemu nie wytworzą się blizny. Po tygodniu, rany są już powierzchownie zagojone, jednak całkowity okres rekonwalescencji może trwać około 35-40 dni. Do zakończenia rekonwalescencji należy unikać kontaktów seksualnych, gdyż podczas wzwodu dochodzi do naciągania wędzidełka, co może grozić jego zerwaniem.

Cena plastyki wędzidełka napletka

Cena plastyki wędzidełka napletka w Centrum Medycznym All-Med wynosi 1500 zł.

Dlaczego All-Med?